Suve parimad jooksusündmused pakuvad kauneid radu ja liikumisrõõmu | Sportland Magazine

Jaga „Suve parimad jooksusündmused pakuvad kauneid radu ja liikumisrõõmu“

Suve parimad jooksusündmused pakuvad kauneid radu ja liikumisrõõmu

Suvine jooksuhooaeg hakkab tuure koguma ning üritusi leiab nii harrastajatele kui ka tõsisematele spordihuvilistele. Joosta saab kõikvõimalikes kohtades, nii hilisõhtuste tulede valgel kui ka rohelistel metsaradadel. Oleme välja valinud selle suve populaarseimad liikumissündmused, mille hulgast saab igaüks otsida endale sobiva.

Narva Linna Jooks 9.-10. juunil

Liikumisaasta 2023 osavõturohkeim rahvaspordisündmus Ida-Virumaal algab 9. juunil kell 18 Joaoru puhkealalt 3 km pikkuse sportliku rongkäiguga, mis viib osalejad mööda jõeäärset promenaadi äsja renoveeritud Narva Raekoja platsini. Rongkäigust osavõtt on kõigile tasuta. Et nimi lõpuprotokolli kirja läheks ning toetajate poolt väljapandud auhindade loosimisel kaasa lüüa saaks, tuleb ennast registreerida kas veebis või kohapeal enne starti.

10. juunil kell 11 on kavas 21,1 km poolmaraton ning kell 13 kõigile jõukohane 5 km jooksu- ja käimisdistants. Koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga toimuvad Narvas juba traditsiooniliselt ka Eesti meistrivõistlused poolmaratonis, kus arvukate harrastajate kõrval osalevad Eesti parimad pikamaajooksjad. Kell 11.30 toimuvad Narva Pimeaia pargis Limpa Lastejooksud.

Narva Linna Jooksu võistluskeskus ja finišipaik on esmakordselt uue särava ilme saanud Raekoja platsil. Nii reedel kui laupäeval toimuvad vinged kontserdid, kus astuvad üles nublu, Anne Veski ning Alika Milova.

Narva Jooksu Medalid
Narva Jooksu Medalid. Allikas: jooks.ee

Elva Südaööjooks 16. juunil

Elva Südaööjooksu iseloomustab kaunis looduses kulgev jooksurada, mis on täielikult valgustatud ning pakub kõikidele osalejatele positiivseid emotsioone. Elva Kultuurikeskuse ees algava põhidistantsi pikkus on 10 km. Lastele toimuvad 300 m ja 600 m jooks. Südaööjooks on ühtlasi liikumisaasta raames korraldatud “Tartumaa Liigub” seeriaürituse viies etapp.

Elva Südaööjooks
Foto: Ragnar Vutt

Sportland Kõrvemaa Triatlon 8. juulil

Kui ainult jooksmisest sulle ei piisa ning tahad ennast proovile panna mitmel alal, siis on suurepärane valik Sportland Kõrvemaa Triatlon. Triatloni distantsiks on 350 m ujumist, 20 km ratast ja 4 km jooksu. Väiksematele toimuvad Mesikäpa laste- ja noorteduatlonid, mis koosnevad rattasõidust ja jooksust ning mille finišis ootab kõiki lõpetajaid magus üllatus. Triatlon on osaks Sportland Kõrvemaa Nelikürituse sarjast.

Südasuve Challenge’id 16. ja 30. juulil

Tallinna Merepäevade raames kutsuvad Ööjooksu korraldajad kõiki 16. juulil Tallinnas KFC Südasuve Challenge´ile. Võistluse start toimub Pirital ning osalised saavad kogu jooksu vältel nautida merevaadet. Valida on 4 ja 10 km distantsi vahel ning toimub ka Cappy lastejooks (400 m). Rada võib läbida joostes, jalutades ja kepikõndi tehes. Täpselt kaks nädalat hiljem leiab aset REVIN GRUPP Südasuve Challenge – Võsu. Sarnaselt Tallinna etapile on ka seal võmalik läbida 10 km, 4 km ja 400 m distants

Võsu Südasuve Challenge

Ülemiste Ööjooks 11. augustil

Ülemiste Ööjooks toimub sel aastal neljandat korda ning sellest on saanud jooksukalendri üks omapärasemaid sündmusi. Ürituse start ja finiš on Ülemiste keskuse ees ning linnatulede valgel jooksmine on ainulaadne elamus, millest peaks osa saama iga liikumishuviline. Jooksu populaarsus on aastatega kasvanud ning eelmine suvi oli stardis enam kui 2500 osalejat. Distantsidena on valikus 5 km ja 10 km jooksud. Lastele toimub 400 m Cappy lastejooks. Ürituse muudab eriliseks 5 km kostüümijooks, kus saab rajal näha värvikas ja loomingulises riietuses jooksusõpru.

Ööjooks

Sportland Kõrvemaa Metsajooks 20. augustil

Sportland Kõrvemaa sarja eelviimaseks, täiendavaks etapiks on Sportland Kõrvemaa Metsajooks. Spordisõprade soovil on programmi lisandunud poolmaraton ehk 21 km pikkune distants. Osaleda saab ka eelmisest aastast tuttavatel 5 km ja 10 km distantsidel. Lastele on pakkuda 1 km ja 400 m jooksud. Kõrvemaa Metsajooksu teeb eriliseks mitmekesine maastik ja piltilus loodus. Veel paistab üritus silma rohelise mõtteviisi poolest. Eelmisel aastal olid esimest korda täies ulatuses kasutusel korduvkasutatavad nõud ning sponsorite bännerid ja rinnanumbrid valmistati võimalikult keskkonnasõbralikul moel.

Foto: Aldis Toome

Maardu City Run 27. augustil

Maardu City Run on samuti jooks, mida korraldab Ööjooksu tiim. Maardu linn on korraldajatega esialgu sõlminud lepingu kolmeks aastaks ning loodetavasti saab sellest jooksukalendri regulaarne osa. Korraldajate eesmärk on luua heal tasemel ja kiire rajaga võistlus, mis pakub huvi nii kogenud jooksjatele kui ka harrastajatele. Maardus joostakse 10 km ja 5 km distantsi ning lapsed saavad lipata 400 m rajal.

Tallinna Maraton 8.-10. septembril

Suvistele spordiüritustele paneb punkti Tallinna Maraton, mis on Eesti osavõturohkeim rahvusvaheline spordisündmus. Maratoni võistluskeskus ja stardi-finišpaik asub Tallinna vanalinna servas ning tänavatel kulgev rada annab pealinnast kireva ülevaate. Tuhandeid jooksusõpru kaasava sündmuse programmi kuuluvad klassikaline maratonijooks (42,2 km), poolmaraton (21,1 km), 10 km pikkune RIMI Sügisjooks, Nike Noortejooks (5 km) ning Limpa Lastejooksud (300 m).

Suviste liikumisürituste kalender

9.-10. juuni Narva Linna Jooks

16.06 Elva Südaööjooks

08.07 Sportland Kõrvemaa Triatlon

16.07 KFC Südasuve Challenge – Tallinn 2023

30.07 REVIN GRUPP Südasuve Challenge – Võsu 2023

11.08 Ülemiste Ööjooks

20.08 Sportland Kõrvemaa Metsajooks

27.08 Maardu City Run

08.09-10.09 Tallinna Maraton

Elamusmaratonid

Kui võistlemine ja jooksmine ei ole sulle mõeldud, kuid liikumine ja loodus on hingelähedased, on sinu jaoks väga hea variant elamusmaratonide sari. Elamusmaraton on kaunis Eestimaa looduses korraldatav liikumisüritus, kus on eesmärgiks nautida liikumist, suhelda sõpradega ja koguda elamuskilomeetreid. Üritustel saab kohtuda omasuguste inimestega, kellega koos radu läbida ja muljeid vahetada. Rajad on tähistatud, olenevalt üritusest kas 10, 21 või 42 km.

elamusmaratonid

Elamusmaratonide kalender

17.06 – Naissaare Elamusmaraton

09.07 – Kõrvemaa Elamusmaraton

13.08 – Lahemaa Elamusmaraton

03.09 – Noarootsi Elamusmaraton

NB! Kui otsid otsid uusi jooksutosse, aga ei tea, kuidas ja milliseid valida, siis häid nõuandeid leiad siit.

Tekst: Rasmus Piirsalu

Fotod: Sportland / jooksude korraldajad

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kunnar Karu: võtsin Mount Everestile kaasa kogu oma 20 aasta mägironimise kogemused

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus