Tartu spordielu lipulaev! | Sportland Magazine

Jaga „Tartu spordielu lipulaev!“

Tartu spordielu lipulaev!

Juba aastal 1901 loodi MTÜ Tartu Spordiselts Kalev, mis on kogu tegutsemise ajal olnud üheks kohaliku spordielu edendajaks.

Aastal 2008 sai Tartu Kalevist Tartu linna ja Lõuna-Eesti suurim noortega tegelev spordiorganisatsioon, kui spordiseltsiga liitusid mitmed varem eraldi tegutsenud spordiklubid. Praegu osaleb Tartu Kalevi treeningutel üle 1100 noore, kel on valida kergejõustiku, korvpalli, võrkpalli, vehklemise, kreeka-rooma maadluse, sulgpalli, lauatennise, iluvõimlemise, male ning veemotospordi vahel. Seega valik on lai ning iga huviline leiab kindlasti omale meelepärase treeningu. Spordiseltsi tegevus ei toimu ainult Tartu linnas, sest treeningrühmad tegutsevad ka Otepääl, Võrus ning Elvas.

Tegemist on palju

Spordipisikuga peaks nakatuma juba maast madalast, seepärast pakubki Tartu Kalev just lastele palju erinevaid sportlikke tegevusi, alustades treeningutest ja lõpetades laagritega. Näiteks korraldatakse 5-7 aastastele lastele kaks korda aastas Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäeva, kus osaleb igal aastal üle 1000 lapse. 7-15 aastastele lastele ja noortele organiseeritakse aga koolivaheaegadel 6-8 päevaseid laagreid, mis toimuvad peamiselt Veski, Madsa ja Mäe-Kääriku spordibaasides. Muidugi peavad spordihuvilised saama ka omavahel võistlusrajal mõõtu võtta ja nii viib Tartu Kalev aastas läbi üle 35 võistluse eri spordialadel.

Tasemel treenerid on hinnas

Ükski hea treening või suurepärane sportlik tulemus ei sünni aga ilma treeneriteta ja seepärast on üks Tartu Kalevi eesmärkidest hoida erialasel tööl kõrgema kvalifikatsiooniga treenereid. Spordiseltsis ollakse veendunud, et just treeneritele vajalike tingimuste loomine ning nende töö väärtustamine tagab metoodiliselt õige algõpetuse ja nii võib loota parimate noorte jõudmist rahvusvahelistele võistlustele. Praegu on Tartu Kalevis ametis 36 treenerit, kelle pühendumise eest on spordiselts neile ääretult tänulik.

Rõõmustav on ka see, et Tartu Kalevis jätkub tegemist igas vanuses spordiharrastajatele. Näiteks tegutseb seltsi juures Spordiveteranide Ühendus, kellel aidatakse osa võtta igal suvel toimuvatest Eesti spordiveteranide suvepäevadest ning korraldada petangi seeriavõistlust, kus osalevad paljud Lõuna-Eesti aktiivsemad spordiveteranid. Ühendusega on seotud üle 40 inimese, kelle hulgast on leitud ka vabatahtlikke, kes abistavad erinevate võistluste korraldamisel.

Nimekad liikmed

Tartu Kalevi sihikindel töö on kandnud märkimisväärseid vilju, sest sealt on sirgunud mitmeid nimekaid sportlasi ja treenereid – Johannes Kotkas, Jaak Uudmäe, Aleksander Tammert, Mehis Viru on vaid mõned, keda tipptegijatest esile tuua.

Täna saab Tartu Kalev aga eriti uhke olla, sest just nende ridades on 2017. aasta parimaks naissportlaseks valitud Julia Beljajeva ning Erika Kirpu, kes mõlemad kuuluvad ka aasta parimaks võistkonnaks valitud epeenaiskonda. Tartu Kalevi lipu all tegutseb ka Julia treener ja aasta parima treeneri nominent Natalja Kotova.

Maailmameistreid aga leidub spordiseltsi ridades veelgi, sest veemotospordis on selle tiitli välja teeninud Rasmus Haugasmägi ning Stefan Arand.

Tartu Kalev ja Sportland

Suuri asju ei tehta tavaliselt üksi, vaid partnerite abiga, seega on ka Tartu Kalevil mitmeid häid ja pikaajalisi toetajaid nii linna, teiste organisatsioonide kui ettevõtete näol. Tartu Kalev teeb tõhusat koostööd ka Sportlandiga ning võib öelda, et Lõunakeskuse Sportland on Tartu Kalevi liikmete kodupood spordivarustuse hankimiseks. Just sellest kauplusest saab osta Tartu Kalevi sümboolikaga tooteid, mille kandmine liikmete ühtsustunnet veelgi suurendab. “Tooted on müügil ainult Lõunakeskuse Sportlandis ja on mõeldud klubi liikmetele uhkusega kandmiseks treeningutel ja muidugi vabal ajal,” ütleb kaupluse juhataja Merle Aru ja lisab, et tegemist on tuntuima spordi ja vabaaja brändi Nike toodetega – pusad, särgid, püksid, kilejoped, seljakotid, spordikotid, mütsid. “Kevadel lisandub valikusse kindlasti veel midagi. Lastel ja lastevanematel on alati mugav tulla poodi, proovida ja sobiv kaup kohe ära osta ja võib-olla leida ühtlasi Sportlandi valikust veel teisigi treeninguks või vabaks ajaks vajalikke tooteid,” lausub Merle.

Tekst: Merilin Piirsalu

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Maik-Kalev Kotsar: korvpall on kõik!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus