Tule kogu perega Sportland Kõrvemaa Suusamaratonile 5. märtsil! | Sportland Magazine

Jaga „Tule kogu perega Sportland Kõrvemaa Suusamaratonile 5. märtsil!“

Tule kogu perega Sportland Kõrvemaa Suusamaratonile 5. märtsil!

Uue hooaja Sportland Kõrvemaa Nelikürituse võistlussari algab Sportland Kõrvemaa Suusamaratoniga, mis toimub pühapäeval, 5. märtsil. Kuigi tegemist on vabatehnikas sõidetava suusasõiduga, saab raja läbida ka klassikalises sõidustiilis. Oodatud on igas vanuses suusasõbrad.

Pikkade distantside armastajad saavad minna 38 km rajale ning lühema sõiduviisi pooldajad võivad läbida 19 km. Muutunud on noorte distants, mis on nüüd 5 km pikkune ning lastesõidud on 400 m ja 1,5 km. Kõiki lõpetajaid ootab soe supp, saun ja uhke medal.

Sportland Kõrvemaa suusamarton

Kogu pere talve võlumaa

Nelikürituse sarja fookusgrupiks on pered, harrastajad ja alustajad. Eesmärk ei ole teha tingimata hirmus tõsist võistlust, kus tuleb naabrimehest parem olla. Pigem oodatakse kõiki Kõrvemaale loodust ja mõnusat õhkkonda nautima. Nagu ka eelnevatel aastatel, on plaanis väga äge lasteprogramm, erinevad mängud ja võistlused. Laste- ja noorteprogrammi peatoetaja on Mesikäpp ning väikeseid spordisõpru ootavad finišis magusad üllatused. Peale raja läbimist saavad lapsed niisama lustida.

Kindlasti on oodatud suusamaratonile ka meie tipud ja harrastajate paremik, sest Kõrvemaa rajad on hoolimata valitsevatest ilmaoludest hetkel väga heas korras.

Sul pole suuski või ei oska neid määrida?

Kõrvemaal saab kohapeal rentida suuski, mis on eelnevalt ka hooldatud. Võistluste ajal on nõudlus kindlasti suurem ning kui on soov varustust rentida, siis võiks sellest juba varakult teada anda, et saaks vajaliku broneerida ja nimeliselt valmis panna. Igal juhul loodavad korraldajad näha stardis nii vanu kui ka uusi osalejaid!

Sportland Kõrvemaa suusamarto

Tähtis on osavõtt, mitte võit

Stardi- ja finišipaik asub Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Päev algab kell 10.30 lastesõitudega. Kell 11 antakse start 5 km suusatajatele, kell 12 lähevad rajale 38 km osalejad ning kell 12.15 saavad lähte 19 km läbijad.

Rajad kulgevad suures osas Põhja-Kõrvemaa maastikukaitseala suusaradadel ja metsateedel. Rada on tähistatud, kuid osavõtjad peavad ohutuse huvides järgima liikluskorraldajate märguandeid.

Sõltuvalt enda vormist, tuleb valida sobiv distants ja tempo, et mitte liiga teha. Pole tarvis ka pettuda, kui kõik ei suju plaanitult. Rahvaspordi üritustel võib südamerahuga meeles pidada, et tähtis on osavõtt, mitte võit. Sellepärast tasub hoolikalt tutvuda ka juhendiga.

Vastavalt juhendile on 38 km distantsi ajalimiit 19. kilomeetril kell 14.30. Korraldajal on õigus võistleja rajalt ära kutsuda, kui võistleja ei mahu ajalimiiti. 38 km distantsil asub 5 teeninduspunkti – 5., 14., 19., 24., 33. kilomeetril. 19 km distantsil asub 2 teeninduspunkti 5. ja 14. kilomeetril.

Sportland Kõrvemaa suusamarto

Stardigrupid moodustatakse vaid 38 km distantsil

I stardigrupp 1-100

II stardigrupp 101-300

III stardigrupp 301-1000

38 km stardigrupid moodustatakse eelregistreerunute põhjal, arvestades viimase kolme aasta esisaja Kõrvemaa Suusamaratoni tulemusi. Varasemaid tulemusi arvestatakse kõigil neil, kes on end registreerinud võistlusele hiljemalt 3. märtsil 2023, kuid ei tagata sama stardinumbrit.

Eliitvõistlejad paigutatakse I stardigruppi individuaalselt. Startimise ohutust ja turvalisust silmas pidades võivad korraldajad paigutada esimesse stardigruppi ka hiljem registreerunud murdmaasuusatamise ja laskesuusatamise koondislasi ja tippsuusatajaid.

Registreeri kohe

Registreerimine suusasõidule käib. Internetis saab seda teha kuni 3. märtsini. Salasõna SUUSAMARATON20 registreerides 20% allahindluse.

Registreerida on võimalik ka võistluspäeval kohapeal alates kella 10-st. Registreerimine lõpeb 15 minutit enne starti.

Registreerimine ja lisainfo siit.

Sportland Kõrvemaa suusamarto

PROGRAMM

400 m ja 1,5 km Mesikäpa lastesõidud kell 10.30

5 km – ühisstart kell 11, sõidetakse üks 5 km ring

38 km – ühisstart kell 12, sõidetakse kaks 19 km ringi

19 km – ühisstart kell 12.15, sõidetakse üks 19 km ring

Finiš suletakse kell 16

4 ÜRITUST = TOSSUD

Kõik osalejad, kes võtavad sel hooajal ette vähemalt neli Sportland Kõrvemaa Nelikürituse etappi, saavad endale tutikad Nike Pegasus jooksutossud! Tossude võitmiseks on järgmised tingimused. Arvesse lähevad nii pikad kui lühikesed distantsid ning ka Mesikäpa noorteüritused (lasteüritusi ei arvestata).

Kasuta ühistransporti

Kõrvemaale on väga mõnus sõita Aegviidu rongiga, sest korraldaja on organiseerinud raudteejaama TASUTA bussiühenduse. Marsruut kulgeb Aegviidu rongijaam-Kõrvemaa keskus-Aegviidu rongijaam suunal.

Buss väljub Aegviidu rongijaamast Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusse kell 10.55.

Buss väljub Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest 15.15 ja 16.15 Aegviidu rongijaama.

Oma transpordisoovist anna palun teada maili teel, kirjutades kirja [email protected]

Tule vabatahtlikuks!

Talvine imeline Kõrvemaa loodus on üks osa suurest emotsioonist, aga veel tähtsamad on sõbrad, pere, koosolemise rõõm. Kõrvemaal saab käed külge lüüa ka kõige pisem abiline. Kõrvemaa vabatahtlikega saab liituda Facebookis: KÕRVEMAA VABATAHTLIKUD.
Oma soovist appi tulla palun kirjuta [email protected], lisa kindlasti oma nimi, telefon ja meiliaadress.

Sportland Kõrvemaa suusamarto

Võistlustele registreerimine ja juhendid: sport.sportlandkorvemaa.ee  

Kohtumiseni Kõrvemaal!

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus / Reigo Teervalt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

MyFitness avas uute ja ägedate trennivõimalustega klubi Kristiine keskuses

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus