Uus noortetiim Treeningpartner – Eviko | Sportland Magazine

Jaga „Uus noortetiim Treeningpartner – Eviko“

Uus noortetiim Treeningpartner – Eviko

Juuli alguses toimusid Pärnu uuel rannastaadionil EV100 Eesti meistrivõistlused kergejõustikus U14 ja U16 vanuseklassis, kus võistlustulle astus üle 570 noore sportlase 44 klubist. Nende seas läks medaleid jahtima ka Treeningpartner – Eviko noortetiim.

Kui klubi Treeningpartner on tegutsenud juba mõnda aega siis noortetiim sai tänu Eviko Ehitus sponsorlusele hoo sisse alles 2018. aasta maikuus. Tänu Eviko sponsorlusele on võimalik tööd noortetiimis tõhustada ning läbi selle noori ka rohkem sportima ergutada. Lisaks võimaldab toetus tegeleda rohkem organisatsiooni ülesehitamisega, mida eestvedajate sõnul on plaanis ajavahemikul 2018 – 2024 ka teha.

Treeneritega vedanud

Eviko noortetiimi veab eest treener Urmas Randma, kelle õpilased on Eesti meistrivõistlustelt koju toonud ligi 200 medalit, millest 40 on olnud kullakarva. Urmase tuntuimate õpilaste seas on Roman Fosti, Sergei Tserepannikov, Priit Aus, Evelin Talts ning tänasel päeval Kaisa Kukk ja Mark Abner. Lisaks on mees treeninud nii vehklejaid, korvpallureid kui jalgpallureid. Klubi mitmevõistlustreeninguid veab eest kümnevõistleja Mikk Pahapill.

Olenevalt õppeperioodist tehakse üheskoos trenni 2-5 korda nädalas. Peamiselt võib Treeningpartneri noortetiimi kohata Tallinna spordihallis, kuid rohkem eelistatakse treeninguid looduses, mis on ka jooksjale kõige sobivamaks keskkonnaks. Klubi lemmikpaikadeks on Hiiu ja Pirita terviserajad ning Vanaka ja Pirita liivamäed. Urmase sõnul annab tiimis treenimine indu ja tahtmist kõvasti juurde, mis on spordi juures hoidmisel määrava tähtsusega.

Eviko tiimi väledad noored

Seekordsetel Eesti noorte meistrivõistlustel näitasid väledust Eviko noortetiimi kaheksa poissi ja tüdrukut, kes võistlesid vanuseklassides U14, U16 ja U18.

Tiimi kuulub lootustandev Saaremaa tüdruk Õnnely Rahu, kes sai võimaluse Pärnu EMV  teha oma debüüdi keskmaajooksudes, osaledes U14 vanuseklassi 1000 m ja 600 m distantsidel.

Jooksuradadel tiimi paremikku kuuluv Tristan Aik Sild võistles seekord U14 vanuseklassis 1500 m ja 800 m jooksudes. Tublidest noortest on tiimi koosseisus ka Raimond Parts, kellel on krossijooksu Eesti meistrivõistlustelt ette näidata U16 vanuseklassi pronksmedal.

Eerik Hudilainen, Stivert Pulk ja Robin Hendrik Neem tegelevad samuti kõik esialgu jooksualadega tegelevad, kuid harjutatakse ka kiirjooksu ja hüppeid.

U18 vanuseklassis võistlevad Eviko tiimis noored sportlased Rauno Arike ja Kaspar Uustal.

Esimest korda võistlustules

Pärnu EMV oligi enamikule eelnevalt nimetatud noortele esimesteks meistrivõistluseks. Kuigi võistlustelt loodeti ka esimesi medaleid, siis saadud kogemust peetakse olulisemaks. „Hetkel on esmaseks eesmärgiks tuleristsete saamine, kogemuste omandamine ning üksteist toetava kambavaimu kasvatamine,“ räägib Urmas.

Esimese medal aga tuli ja selle tõi tiimile Õnnely, kes jooksis end esikohale esimesel võistluspäeval 1000 m distantsil jõudes finišisse ajaga 3.12.58. Võistluste teisel päeval jooksis Õnnely U14 vanuseklassis 600 m jooksu, tulemusega 1.47.34 ning saavutas sellega tubli neljanda koha.

Tristan Aik Sild sai võistluse avapäeval U14 vanuseklassi 1500 m jooksus kirja 5. koha, jõudes finišisseajaga 5.10.85. 5. kohaga lõpetas ka Raimond Parts, kes esimesel võistluspäeval jooksis 2000 m ajaga 6.40.72.

Ühine treeningutega!

Treeningpartner – Eviko noortetiim pakub oma liikmetele huvitavaid ja vaheldusrikkaid treeninguid sõbralikus ja üksteist innustavas seltskonnas, seda selleks, et jõuda kodumaa noorte jooksuparemikku. Kõik noored, kes soovivad oma sportlikes saavutustes sammu edasi astuda on oodatud Eviko treeningtiimiga liituma. „Näidata tuleb vaid tõelist tahet endast parim anda ning need, kes soovivad heas seltskonnas treenida on teretulnud,“ innustab treener Urmas. Kõik, kes vähegi huvi tunnevad saavad rohkem infot tiimi mänedžerilt Janar Juhkovilt või treener Urmas Randmalt.

Noorte tulemustel saab silma peal hoida ka Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt http://www.ekjl.ee/

Tekst: Taisi Kõiv

Fotod: Treeningpartner

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Teel tippu: Sportlandi vapper tiim astub vastu elu raskeimale seiklusele

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus