5 küsimust, et leiaksid sobiva spordiala | Sportland Magazine

Jaga „5 küsimust, et leiaksid sobiva spordiala“

5 küsimust, et leiaksid sobiva spordiala

1. Mis on minu treenimise eesmärk?

Igasugune treening peaks olema eesmärgipärane ning treenijal olema nägemus sellest, miks ta sportimise ette võtnud on. Eesmärk ei pea aga olema ultramaratoni jooksmine või mõni muu võistlussportlik eneseületus – eesmärk võib olla lihtsalt hea enesetunne, soov end rohkem liigutada või liigutada rohkem kui paar kuud tagasi. Alustada on lihtne, oluline on aga leida motivatsioon treeningu jätkamiseks ning eesmärkide seadmisel on selle juures väga suur roll.

2. Mis sport mulle juba praegu meeldib?

Kui sa oled alati korvpallidest ja jalgpallidest eemale hoidnud siis võibolla pole meeskonnaspordialad sinu jaoks parim valik. Samas, kui oled seltskondlik ja soovid kohtuda uute ja põnevate inimestega, kes on sinu sarnased, siis oleks sportmängude kõrvale spordiklubide rühmatreeningud hea idee. Kui oled aga üksi nokitseja siis võiksid proovida jõusaali, jalgrattasõitu või suusatamist – mis iganes spordiala see siis lõpuks ei ole – katseta!

3. Kas mul on mõni vigastus või kehaline eripära, mis piirab mõningate liigutuste tegemist?

Pööra oma tervisele suurt tähelepanu ning püüa vältida liigutusi/spordialasid, mis sinu tervislikku seisundit halvendada võiksid. Kui oled hädas seljaprobleemidega, siis kõrge intensiivsusega CrossFit poleks ehk õige koht kust alustada või kui oled läbi teinud põlveoperatsiooni siis peaks peale aastatepikkust pausi püüdma võistluslikust korvpallist või kõrge intensiivsusega rühmatreeningutest alguses hoiduma. Vigastustest taastumine on võimalik aga selleks tuleb alustada rahulikult, samm sammu haaval. Küll sa kunagi sinna CrossFitini ka välja jõuad!

4. Kas ma julgen katsetada?

Oled alati arvanud, et jooga või kick-poks “pole ikka üldse sinu teema”? Seni kuni lähened uutele väljakutsetele ning võimalustele avatud meele ning positiivse ellusuhtumisega on kõik võimalik ning näiteks ka kõige suuremast grupitreeningute vastasest vüib saada usin külaline. Kohati tehakse liiga palju eeldusi kuuldu ja kõrvalt nähtu varal – sa ei tea enne kui pole ise proovinud ehk siis anna võimalus ka uutele ja alguses võõranatunduvatele aladele.

5. Kas ma tunnen oma spordist rõõmu?

Kui käid hokit mängimas vaid seepärast, et “sõpradele meeldib ja muidu oleks tiimist üks mees puudu”, kuigi ise teed kõike seda vastumeelselt, siis pikas perspektiivis teed sellega nii endale kui ka sõpradele liiga. Kõik kutid käivad jalkat mängimas aga sa tahaks hoopis sulgpalli mängida? Mine mängi sulgpalli, ausalt! Sina oled see, kes peab õnnelik olema – neid, kes sinu asemel jalkatiimis tahavad olla, on kindlasti palju kuid kuskil on üks õnnetu sulgpallur, kes otsib meeleheitlikult motiveeritud treeningpartnerit. Ole õnnelik ja rahul – selleks elu ongi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tenniselegend Toomas Leiuse elu keskmes on ikka tennis

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus