Fitloora inspireerib tervislikult elama ja aitab valida koolikotti | Sportland Magazine

Jaga „Fitloora inspireerib tervislikult elama ja aitab valida koolikotti“

Fitloora inspireerib tervislikult elama ja aitab valida koolikotti

Energiline ja sportlik Fitloora ehk Laura Liisa Leosk on blogija, kes inspireerib meid oma aktiivse ja sportliku eluviisiga ning on Sportlandi selle aasta “Tagasi kooli” kampaanianägu. Rääkisime temaga tervislikust eluviisist ja küsisime soovitusi koolikoti valimiseks.

Kuidas Fitloora blogi alguse sai?

Pärast ebatervislikku toitumist, üleliigseid kilosid ja kohutavat enesetunnet alustasin 2012. aasta juunis Fitloora blogiga. Otsustasin muuta oma elu positiivsemaks ning paremaks mõeldes oma tervisele.

Algsed teadmised pärinesid erinevatest välismaa artiklitest ja blogidest. Eesti keeles oli väga raske informatsiooni leida ning samuti polnud tollel hetkel ühtegi teist eesti blogijat, kes räägiks, kuidas elada tervislikumalt ja võtta kaalust alla. Hakkasin 3-5 korda nädalas trenni tegema, lõpetasin rämpstoidu söömise ja tulemused olid märgatavad.

6 kuud hiljem olin vormis, ostsin mitu numbrit väiksemaid teksapükse ja nautisin tervislikku toitumist. Kõige tähtsam osa kõige selle juures oli aga see, et mu enesetunne paranes ja elurõõm tuli tagasi.

Mis sind inspireerib blogi pidama?

Mind inspireerib see, kuidas enesele kindlaks jäämine tagab tulemused! Ma olin varem väga ebakindel. Välja minemisele eelistasin pigem kodus olla. Pärast elustiili muutust avastasin palju positiivsust ja energiat enda sees, mida teistega jagada!

Blogi on algusest peale jäänud üsna samaks – teemadeks on tervislik toitumine, mida ma päeva jooksul söön, erinevad treeningvideod, kuidas elada tervislikumalt ja positiivsemat elu ning kõige tähtsam – jagan nõuanded oma lugejatele. Nelja aastaga, mil ma blogi olen pidanud, olen saanud targemaks, samas on olnud ka tagasilööke ning kõike seda olen jaganud oma jälgijatega.

Fitloora on kindel, et aktiivne ja tervislik eluviis aitab meil end oma kehas hästi tunda
Fitloora on kindel, et aktiivne ja tervislik eluviis aitab meil end oma kehas hästi tunda

Miks sa propageerid tervislikku elustiili?

Tervislik elustiil on paratamatult ainuke lahendus sellele, kui inimene ei tunne end oma kehas hästi. Ükski lühiajaline dieet, toitumisplaan ega detox ei ole lahendus. Stabiilne tervislik elustiil on minu vanuses noorte jaoks pigem ebatavaline ja ebapopulaarne. Inernetist leiab tihti nõuandeid, kuidas nädalaga alla võtta või tarbida mõnda toidulisandit. Seepärast tahangi tutvustada enda vanustele tervislikku elustiili ja näidata, et see pole keeruline ega piirav.

Mis on sinu peamine saladus, et nii heas vormis oled?

Mida vähem ma söön töödeldud toitu, seda paremas vormis ma olen. Minu menüüsse kuuluvad puu- ja juurviljad, teraviljatooted, kaerahelbed, riis või täisterapasta. Samuti ka seened ning palju salatilisi. Lisaks tervislikule toitumisele on oluline end päeva jooksul aktiivsena hoida. Kui mul pole aega jõusaalis käia, siis veedan vähemalt 1-2 tundi väljas aktiivselt aega.

Milliste spordialadega oled tegelenud ja mida hetkel teed?

Olen tegelenud iluvõimlemise, aeroobika, sulgpalli ja võrkpalliga. Gümnaasiumi ajal käisin heviaeroobikas. Aasta hiljem hakkasin ise heviaeroobika trenne andma Tartus ja Tallinnas. Pärast ülikooli käin jõusaalis, kus tegelen põhiliselt kardiotreeninguga.

Suviti teen tänu treenerikogemusele iseendale treeninguid värskes õhus ning käin umbes kaks korda nädalas rattaga sõitmas 30-40 km korraga, kaks korda nädalas käin ka jooksmas ja korra nädalas teen lihastreeningut.

Usun, et kunagi ei tohiks kaalu langetamiseks alustada treeninguga, mis ei sobi. Tuleb leida endale meeldiv tegevus, kasvõi näiteks jalutamine ning käia siis iga päev kaks tundi kõndimas.

Millist spordiala pole sa veel proovinud, aga on plaanis?

Ma tahan 100% sel talvel surfama õppida. See on mulle alati meeldinud. Armastan ujuda ja rulaga sõitmist, seega miks mitte need kaks spordiala kombineerida.

Kuidas võiks ennast tervislikuks toitumiseks ja trenniks motiveerida?

Seda küsitakse minult Fitloora blogis kõige rohkem. Arvan, et kui sa midagi väga tahad, siis kas eesmärgi saavutamine ei ole juba piisav motivatsioon jätkamiseks? Kui midagi väga tahad, siis pole ju ometi motivatsioonipuudust? Seetõttu arvangi, et kui motivatsiooni ei leia, pole järelikult ka piisavalt tahtmist.

See Vansi kott on Sportlandi valikust Fitloora lemmik
See Vansi kott on Sportlandi valikust Fitloora lemmik

Kuna kooliaeg on just saabunud, siis millise kooli- ja spordikoti valiksid, mis sobiks ka sinu elustiiliga? Ja kui oluline on sinu jaoks koti välimus?

Minu stiiliga sobib Sportlandist valitud Vansi camo seljakott. Tavaliselt valin koti enda stiili järgi, et sobiks riietega kokku. Samas on oluline, et kotti mahuksid spordiriided, kuna käin alati enne või pärast kooli trennis.

Millised on sinu jaoks koti olulised omadused?

Seljakott peaks olema ajatu välimusega ning vastupidav. Kuna ma reisin palju, siis paratamatult peab seljakott igasugused ilmatingimused ning olukorrad üle elama. Seljakott võiks olla mugav koolis käimiseks, mahutada treeningriideid ning vajaduse korral tulema minuga ka välismaale.

Tekst: Kerli Tamm 

Fotod: Sportland

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Aeg maha fotokaga rabade ja metsade keskel

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus