Mis on uudist jooksu- ja treeningjalatsite maailmas? | Sportland Magazine

Jaga „Mis on uudist jooksu- ja treeningjalatsite maailmas?“

Mis on uudist jooksu- ja treeningjalatsite maailmas?

Olgu tegemist harrastussportlase või professionaaliga, üks kõige tähtsamaid tegureid trennis on õige jalats. Tehnoloogiad arenevad iga päev, mistõttu tasub pidevalt kursis olla uute mudelitega. Hea jalats muudab sportimise efektiivsemaks ning hoiab ära vigastusi.

Miks on oluline valida õige jooksu- ja treeningjalats?

·      spetsiaalne materjal ei lase villidel ning marrastustel tekkida;
·      vastav tald pehmendab jala maandumist, mistõttu on vigastuste oht väiksem;
·      jooksujalatsid on disanitud täpselt sedasi, et toetada jalga edasi liikumisel, mistõttu neil puudub külgne stabiilsus, põhirõhk on jala keskosas;
·      jooksujalatsid toetavad pöiavõlve, mis on eriti oluline lampjala puhul;
·      kasutades õiget jooksujalatsit on selle eluiga pikem;
·      spetsiaalne jalats parandab sooritust.

Nike Joyride Dual Run

Nike Joyride Dual Run

Nike Joyride Dual Run on jooksujalats, mis muudab distantsi läbimise eriti kergeks. Jalatsi eesosas on kasutatud vahust talda, mis maandumisel annab uskumatult sujuva tunde. Samal vahul põhinevat tehnoloogiat on kasutatud ka jalatsi kanna- ning keskosas, mis tänu sellele võtab täpselt kandja jala kuju. Nike Joyride Dual Run on äärmiselt kerge, vastupidav ning pealismaterjal laseb jalal hingata. Jalatsi väliskülgedel on kasutatud vastupidavat kummi.

Nike Zoom Fly 3

Nike Zoom Fly 3

Nike Zoom Fly 3 on eelkõige mõeldud pikamaajooksjatele. Jalatsites on kasutatud täispikkuses Nike React tasakaalustavat vahetalda koos pehme vahuga. Lisaks sellele on vahetallas süsinikkiududest plaat, mis vastavalt vajadusele tõmbub kokku või laieneb, luues maksimaalse paindlikkuse. Madal servaosa kohandub täpselt pahkluu ümber, et anda parim vorm jooksmiseks ning pöiavõlvi toetav rihm on ühenduses jalatsi paeltega, et võtta ära survet jala pealmises osas. Jalatsi välispinnale on nii kanna- kui ninaosasse lisatud kumm, et tagada selle pikk vastupidavus. Naiste mudelil on ka eraldi disainitud kanna osa, et mitte suruda liigselt kõõlusele.

New Balance FRESH FOAM 1080 v10

New Balance FRESH FOAM 1080 v10

New Balance uutes jooksujalatsites on kasutatud Fresh Foam tehnoloogiat, kus võrreldes eelmise mudeliga on uuendatud vahetalda, et anda tagasi maksimaalset energiat. Jalanõu pealisosas on kasutatud Hypoknit tehnoloogiat. Tuginedes kogemusele on kannaosa toodud jalale lähemale, luues parema sobivuse. Lisaks on uus mudel võrreldes eelkäijaga veelgi kergem. Jalanõu välistald ning servad on tehtud elastsest kummist ning talla all asuv muster pehmendab veelgi jala maandumist.
 
adidas SL20

SL20

Sellel mudelil on uus LIGHTSTRIKE vahetalla tehnoloogia, kus on kasutatud senisest kergemat materjali, mis on ka väga vastupidav ja tundlik. See kombinatsioon jäigast Torsion keskosast ja kergest LIGHTSTRIKE tehnoloogiast tagab jooksjale sujuva raskusjaotuse, vajaliku toestuse ja pehmenduse jala maha asetamisel. SL20 on loodud minimalistlikku disaini silmas pidades. Jalatsil on CONTINENTAL kummimaterjalist välistald, mis tagab väga hea haarduvuse ka märjal rajal.

adidas Ultraboost 20 Space Race

Ultraboost Space Race

Ultraboost 20 Space Race on osa adidase ja Nasa koostööst, mille eesmärk on tuua spordimaailma tehnoloogilist tippinnovatsiooni. Jalatsil on kasutuses TAILORED FIBRE PLACEMENT tehnoloogia, mis koosneb tuhandetest mikroõmblustest. See on paigutatud jalatsipealse PRIMEKNIT PLUS kangale, et võimendada kanga mugavust ja sobivust jalale. Vahetalla osas on endiselt kasutusel 100% BOOST tehnoloogia vahetald.

adidas Ultraboost 20 PB

Ultraboost PB

Ultraboost 20 PB (Personal Best) on Ultraboost mudeli edasiarendus, mille disainimisel oli eesmärgiks muuta Ultraboost senisest kiiremaks ja kergemaks. See on saavutatud tänu Celermesh tehnoloogiale, mis muudab jalatsipealse senisest kergemaks. Vahetald on Ultraboost PB puhul sama ehk 100% BOOST.

adidas Adizero uus disain

adizero adios

Adizero seeria puhul on kasutusel uus pealismaterjal Celermesh, mille ladinakeelne nimetus “celer” on tõlkes “kiire”, mis sobib ideaalselt iseloomustamaks Adizero jalatsi seeriat.

Sama tehnoloogia on varasemalt olnud kasutusel adidase kergejõustiku naelikutel ning nüüd on see jõudnud ka väljapoole staadionit kasutusel olevatele jooksujalatsitele.

Adizero Adios ja Adizero Boston mudelite vahetald on segu BOOST ja LIGHTSTRIKE tehnoloogiast, mis koostöös tavapärasest jäigema Torsion keskosaga annab võimaluse kiiremaks jooksuks.

Under Armour HOVR Infinite 2 ja HOVAR Machina

HOVAR Machina
HOVAR Machina

Under Armur kasutab HOVR Infinite 2 ja HOVAR Machina jooksujalatsites HOVR tehnoloogiat, mis koosneb kahest osast. Esiteks FOAM padjakestest, milles on ülikerge vaht, mis absorbeerib põrutust ning teine materjal on ENERGY, mis katab FOAM padjad ning mille tulemusena saavutatakse energia tagastamine. HOVR tehnoloogia tulemuseks on nullgravitatsioon ehk põrutust tõrjuv tunne, mis tagab hea energia tagastamise, mis omakorda võimaldab kauem väsimatult treenida.

Under Armour Tribase treeningjalats

Under Armour Tribase

Sellel jalatsil on madala profiiliga, ekstra pehme ja libisemist vältiv välistald, TRIBASE toestus ja stabiilsustehnoloogia. Kerge kootud jalatsipealne toetab ja hoiab jalga jalatsi sees paigal.
Paindumissooned jalatsi tallaosas lasevad treeningutel loomulikult liikuda.

Nike Metcon5 treeningjalats

Nike Metcon5 treeningjalats

Nike Metcon5 treeningjalatsit iseloomustab eelkõige stabiilsus. Jalatsi madal, tasane ja lai kand sisaldab nüüd eemaldatavat Hyperlifti vahetükki, mis aitab parandada stabiilsust erinevate harjutuste tegemisel. Jalatsi ülaosas on vastupidavust juurde lisatud tekstuurtükiga. Jalatsi välistalda on täiustatud nii, et see on haardub paremini ka talla servas.

Tekst: Kaisa Kiriland
 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Millised on parimad kodused treeningvahendid? VOL2

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus