Paadid, kaatrid, jahid ja muu merevarustus vallutavad Eesti Näituste Messikeskuse | Sportland Magazine

Jaga „Paadid, kaatrid, jahid ja muu merevarustus vallutavad Eesti Näituste Messikeskuse“

Paadid, kaatrid, jahid ja muu merevarustus vallutavad Eesti Näituste Messikeskuse

Märtsikuu teisel nädalavahetusel, 10.-12. märtsini, toimub Pirital Eesti Näituste Messikeskuses Meremess. Osalemas on üle 100 ettevõtte, kes tutvustavad oma tegevust ning merendusega seotud tooteid ja teenuseid. Sportland on samuti kohal, pakkudes merekarudele Musto, Helly Hanseni ja Dryrobe´i tipptooteid.

Meremess toimub Pirital juba 21. korda. Mõistagi saab seal tänavugi esmajärjekorras tutvuda kõikvõimalike meresõiduvahenditega. „Meremessilt on võimalik soetada nii väiksemaid kui suuremaid paate ka algavaks hooajaks. Sel aastal ei ole kohal ülisuuri luksuslikke mootorjahte, vaid paatide valik on ideaalselt meie vetesse sobiv ja enamikule ka kättesaadav. Küll aga on esindatud praktilisemad ja merekindlamad mootorjahid, näiteks toimub messil Targa 32 esmaesitlus. Kokku toimub Meremessi jooksul Eesti esmaesitlusi koguni üle 50,“ räägib projektijuht Kristo Herzmann.

Meremess
Foto: Meremess

Avastamist on palju

„Kuigi Meremessi põhirõhk on esinduslikul uute paadimudelite valikul, siis pole paate ilma lisavarustuseta ning pole turvalist navigatsioonihooaega ilma riigiasutuste ja päästjateta. Ka kõik need valdkonnad on messil esindatud. Võib öelda et Meremess on ainus üritus, kus Politsei- ja Piirivalveamet, Transpordiamet, Muinsuskaitseamet ja Keskkonnaagentuur suhtlevad külastajaga vabas vormis ning jagavad paadiomanikele ülimalt vajalikku infot,“ toob Kristo välja. „Lisaks uute paadimudelite avastamisele saab külastaja ka praktilisi oskusi lihvida. Näiteks toimuvad merepääste teemalised töötoad Trossi Mereabi ja Eesti Vabatahtliku Mere- ja Järvepääste juures ning elustamiskoolitused Eesti Vetelpääste Seltsi boksis. Need tegevused toimuvad jooksvalt kogu messi vältel.“

Meremess
Foto: Meremess

Lisaks saab osta mereriietust ning kõikvõimalikku varustust, mida merel ja vee peal vaja läheb. Saadaval on ka lai valik kalamehetarbeid alates saabastest kuni veekindlate nutiseadmeteni. Samuti saab uudistada mitmesugust veega seotud hobivarustust, näiteks kajakke, kanuusid ja SUP-i laudu, aga ka muud tehnikat, mis seostub aktiivse ja liikuva puhkusega – näiteks matkaautod, haagissuvilad, ATV-d ja treilerid.

Purjetamise tippbrändid Musto ja Helly Hansen

Sportland on Meremessil kohal Helly Hanseni, Musto ja Dryrobe´i toodetega. Nii Helly Hansen kui ka Musto on pika ajalooga ja võitnud paljude merekarude usalduse. Helly Hansen on professionaalseid purjetajaid riietanud juba 1877. aastast ning Musto tegutseb aastast 1964. Mõlema toodete hulgast leiab kvaliteetseid riideid ning jalatseid, mis kuuluvad purjetamismaailma absoluutsesse tippklassi. Need on funktsionaalsed ja usaldusväärsed ning loodud spetsiaalselt väga nõudlikule ja teadlikule purjetajale. Neid kandes võib olla kindel, et riided ja jalatsid pakuvad merel kaitset tuule ja vee eest, hoiavad soojas pikki tunde ning on samas mugavad ja võimaldavad vabalt liikuda.

Helly Hansen
Foto: Helly Hansen

Nii Helly Hansen kui ka Musto panustavad oma toodete arendamisesse pidevalt. Kvaliteedi ja mugava disaini kõrval mõeldakse ka loodusele ja keskkonna säästmisele. Näiteks Helly Hansen toodab nüüd mereriideid materjalidest, mille valmistamisel taaskasutatakse ookeani puhastamise käigus saadud plastikut. See plastik on välja võetud rannajoonest 50 miili raadiuses, et vähendada ookeanide saastamist ja mereelu kahjustamist.

Samuti teevad mõlemad brändid koostööd maailma tipppurjetajatega. Helly Hanseni kollektsioonide valmimisele on oma kogemuste ja teadmistega kaasa aidanud tuntud soolopurjetaja Thomas Coville ning Musto üheks ambassadoriks on samuti kuulus soolopurjetaja Armel le Cléach.

Kui Helly Hansen ja Musto on Sportlandi valikus juba pikemat aega, siis Dryrobe on veel üsna uus bränd. Dryrobe´i hitt on pikk ja avar ning vee- ja tuulekindel mantel, mis on äärmiselt populaarne nii talisuplejate kui surfarite hulgas, sest seda on mugav pärast suplust või surfamist endale peale tõmmata. See ongi algselt disainitud ja valmistatud mõttega, et selle all oleks mugav ja soe riideid vahetada, kuid sobib väga hästi ka vihmase ilmaga jalutamiseks või purjekaga sadamas olles jahedamal õhtul peale tõmbamiseks.

Meremess_Dryrobe
Foto: Dryrobe

Ükskõik, kas oled matkapurjetaja või käid võistlemas, siis just praegu on õige aeg osta või tellida vajalik varustus endale või oma tiimile, et hooaja alguseks parimal moel valmis olla. Sportland pakub kõiki tooteid meremessil 20% soodustusega, nii et tasub kindlasti uudistama tulla.

Tulge kogu perega!

Kuigi Meremessil ei ole spetsiaalset lastenurka või liiga palju ekstra lastele mõeldud tegevusi, tasub ikkagi kohale tulla kogu perega. Eriti juhul, kui on teada, et suvel minnakse juba koos vee peale. „Kui on plaan paat soetada ja suvel merel rohkem aega viita, siis on ainuõige mõte lapsed messile kaasa võtta ja neile paadielu tutvustada. Käisin ise hiljuti tütrega Helsingi paadimessil meie tulevast paati vaatamas ning ta sai ülitoreda kogemuse ja ootab nüüd pikisilmi kevadet ja esimest merereisi,“ räägib Kristo, kes ise on ammu juba merepisikuga nakatunud.

Meremess
Foto: Meremess

Nooruses tegeles ta võistluspurjetamisega ning loogiliselt järgnes sellele matkapurjetamine, mis kulmineerus aastatel 2018-2019 pikema merereisiga ümber Euroopa. Mereretk lõppes Kreekas, kus purjekas leidis uue rumeenlasest omaniku. „Nüüd võtame paariks aastaks purjetamisest pausi ning ootame põnevusega oma elu esimese mootorpaadi vettelaskmist algaval hooajal. Reisiplaanid on täpselt samad nagu purjekaga (Tallinn-Hanko-Muumimaa-Mariehamn-Stockholm), aga kohale jõuame viis korda kiiremini, mis vast ongi kolmeaastasele tütrele rohkem meeltmööda,“ lausub Kristo.

Tal on hea meel, et eestlaste meelsus ja võimalused veel rohkem mererahvaks saada on viimaste aastatega ainult paranenud. „Paate tuleb koduvetesse juurde aukartustäratavas tempos ning juba praegu peaks astuma samme järgmiste sadamate ehitamiseks või kaasajastamiseks. Muidu saabub aasta-paari pärast kaikohtade defitsiit. Muide, Meremessil on kohal ka Hiiumaa Sadamad, kes tutvustavad lisaks olemasolevatele uhiuut Kalana sadamat, mille esimene navigatsioonihooaeg algab mais! Kindel on, et Meremessil saab kõige parema ja kompaktsema ülevaate Eesti hobimeresõidu ning väikelaevanduse hetkeseisust, saab tutvuda merel vaja minevate toodetega ning meelde tuletada ohutuse ja turvalise meresõidu põhimõtted. Kohtumiseni Meremessil!“

Tekst: Merilin Piirsalu

Avafoto: Musto

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Elamusretked 2023 – matkata saab igas Eestimaa otsas ja sisuliselt aasta läbi

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus