Sportland Eesti Aasta Inimene Pertti Prits: tunnustus motiveerib olema parem kui siiani olen olnud | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Eesti Aasta Inimene Pertti Prits: tunnustus motiveerib olema parem kui siiani olen olnud“

Sportland Eesti Aasta Inimene Pertti Prits: tunnustus motiveerib olema parem kui siiani olen olnud

Sportland Eesti ostuosakonna Aasta Inimeseks 2019 valiti brändijuht Pertti Prits. Uurisime temalt lähemalt, mida kujutab endast brändijuhi töö, millised on tema sportlikud huvid ning kuidas sai temast pühendunud sneakerhead.

Kui kaua oled Sportlandis töötanud?

Sportlandis olen töötanud üle kahe aasta. Spordi valdkonnas olen töötanud väga pikalt. 2001. aastal alustasin adidase maaletooja juures müüjana, enne Sportlandi tulekut vastutasin seitse aastat Soomes adidas originalsi hulgimüügi üles ehitamise eest ning kaks ja poolt aastat tagasi uusi väljakutseid otsides jõudsin Sportlandi.

Millega igapäevaselt oma töös tegeled?

Praegu olen Sportlandis brändijuht ning minu portfelli kuuluvad adidas, Vans, Converse, Puma, Skechers, New Balance, New Era & Dickies. Mu tööülesanded on nende brändide tootevaliku tegemine, müükide analüüsimine, hooajaliste plaanide koostamine jne. Lisaks juhin adidase Frantsiisi poodide projekti.

Mille järgi sisseostu otsuseid teed, et riiulitel oleks just see kaup, mida klient soovib?

Seal on mitu olulist komponenti. Esiteks ajalugu ehk analüüs, kuidas mingi segmendi tooted on müünud. Teiseks trendid, mis maailmas on hiljuti valitsenud või mis on tulemas. Et trendidega kursis olla jälgin paari blogi (suurimad neist Highsnobiety (https://www.highsnobiety.com) ja Hypebeast (https://hypebeast.com)), kus kajastatakse uudiseid brändidelt, hoian silma peal influencer’itel ja sportlastel ning vaatan, mis toimub teistes kauplustes ja netipoodides. Kolmas komponent, mille põhjal otsustada, on brändide endi kollektsioonid ning nende hooaja tähtsamad tooted, mille taga on rahvusvahelised kampaaniad.

Mis sulle oma töös kõige rohkem meeldib?

Mu töö on väga huvitav ja väljakutseid pakkuv. Samuti väga mitmekesine, sest saan töötada mitme erineva brändiga.

Mis on töös kõige suuremad väljakutsed?

Kõige suurem väljakutse on see, et lettidele saaks lõpuks selle kollektsiooni, mille oma peas valmis olen mõelnud, et see oleks poes hästi esile toodud ning et sellel oleks turunduse tugi. Kokkuvõttes on väljakutseks kogu paketi valmis ehitamine ja erinevates kanalites sidumine.

Sinu brändidest kõige esimene, millega kokku puutusid, oli adidas, nüüd on see sinu portfelli suurim. Kuidas adidas nende aastate jooksul arenenud on?

Lühidalt öeldes on adidas selle aja jooksul tohutult edasi arenenud, kunagisest saksalikust meeste spordibrändist on kujunenud maailma mõistes suuruselt teine spordibränd, mis toob viimasel ajal turule väga innovaatilisi tooteid ja loob trende.

Sind valiti Sportland Eesti ostuosakonna Aasta Inimeseks 2019. Kui oluliseks pead seda, et tööandja oma inimesi meeles peab ja tunnustusi jagab?

See mõjutab väga palju positiivselt. Tunnustus motiveerib olema parem kui siiani olen olnud ning annab lisaenergiat, innustust ja motti, et edasi push’ida.

Mida hindad Sportlandi kui tööandja juures?

Mulle meeldib, et Sportlandil on innovaatilisust ja siin tahetakse alati olla parim. Väga suur väärtus on kindlasti ka inimesed, kes siin töötavad.

Sportlandis töötades ei saa üle ega ümber spordist. Kui palju oled sina elu jooksul tegelenud spordiga ja mis on praegu sinu meelisalad?

Ma olen suhteliselt palju teinud erinevaid asju, nooremana sõitsin lumelauaga, Eestis nii palju kui võimalik oli ja natuke ka välismaal. Soomes mängisin töökaaslastega saalihokit, jooksmas olen kogu aeg käinud ning teen seda ka nüüd. Selle kõrvalt mängin aga hetkel kõige tihemini discgolfi, millega alustasin kolm aastat tagasi.

Sügisest hakkasin käima kord nädalas treeneri juhendamisel ujumas.

Kas osaled ka rahvaspordiĂĽritustel ning millised on nendelt eredaimad muljed?

Ikka. Kõige lahedam rahvaspordiüritus on Tipust Topini jooks, kus olen kaks aastat osalenud ja osalen ka sel aastal. Mulle meeldib, et see üritus kestab 36 tundi ning on hea väljakutse, mis paneb proovile. Olla sellisel sündmusel laheda võistkonna liige motiveerib ja innustab kõvasti.

Viimati osalesin Kõrvemaal SPORTLAND Winter Weekend Disgolfi võistlusel – see oli esimeseks discgolfi võistluseks mu elus ja mulle väga meeldis.

Lisaks spordile on sinu hobiks ketside kollektsioneerimine ehk oled tõeline sneakerhead. Kuidas see hobi alguse sai ning mitu paari ketse sinu kogus on?

See on tulnud läbi töö ning sai alguse, kui alustasin Viru tänava adidase poes. Kuidagi kujunes nii, et ikka tuli välja uus ketsipaar, mis meeldima hakkas, siis järgmine ja nii edasi. Mul on praeguseks natuke üle 300 paari jalanõusid, neist enamikke olen ka kandnud.

Millised paarid ja miks on kõige erilisemad?

Umbes 15 paari tosse on mul karpidesse ära pandud ning neid nimetan naljaga pooleks oma pensionifondiks, sest ajas nende väärtus tõuseb. Neist enamus on Yeezyd.

Viimati soetasin endale adidase 4D tossud, millele olin juba pikemat aega mõelnud.

Kuidas sneakerhead’id oma kollektsioone täiendavad? Rebimine mõnede paaride pärast on vist päris tihe?

Igal sneakrhead’il on oma stiil. Oleneb kas ta ostab enda tarbeks selliseid ketse, mis talle meeldivad või siis selliseid, mis on limiteeritud ja mille ostmiseks peab rohkem vaeva nägema või raha kulutama.

Näiteks kui mingi uus tossupaar lansseeritakse, siis tehakse loos inimeste vahel, kes on neist huvitatud. Kes loosi võidab, saab siis õiguse nende jalanõude ostmiseks. On olnud ka lansseerimisi põhimõttel „first come-first serve“, kus fännid ööbivad telkidega poodide uste taga, et esimeste hulgas minna ostma ketse, kui need lettidele saabuvad.

Kuna ma olen pikalt selles valdkonnas töötanud, siis olen ilmselt kergemini kätte saanud jalatseid, mida ma olen tahtnud.

On sul lemmik ketsipaar?

Mul ei ole otseselt lemmik ketsipaari, mul on pigem mingil hetkel umbes 5-6 erinevat ketsi, mis mulle meeldivad.

Miks ketsimaailm sind on niimoodi haaranud?

See on lihtsalt äge, kui sul on võimalus valida erinevate jalanõude vahel ja eriti selliste vahel, mis sulle meeldivad. Jalanõu trendid ja tehnoloogiad muutuvad ning mis on parim, kui ise neid järeleproovida uue tossupaari näol.

 

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: erakogu

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Miks harrastada jooksmist?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus