Sportland Eesti Spotify kanal aitab sportimisele kaasa! | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Eesti Spotify kanal aitab sportimisele kaasa!“

Sportland Eesti Spotify kanal aitab sportimisele kaasa!

Tossud jalga ja klapid kõrva – see on paljude jaoks nii tavapärane harjumus, et kui viimased peaksid  sportides maha ununema, kannatab kogu sooritus. Ka kambakesi saalis higistada oleks hoopis veidram, kui muusika taustal rütmi kätte ei annaks. Hea muusika lihtsalt annab kogu kehale niivõrd positiivse laengu.

Erinevad uuringud on korduvalt tõestanud, et muusika aitab sooritust parandada, sest juhib näiteks jooksu, rattasõidu või ujumise ajal tähelepanu kurnatuselt ja valutundelt eemale. Ja seda saladust ei tea ainult algajad, vaid ka paljud tippsportlased, kes muusika saatel kõrgemale ja kaugemale on jõudnud.

Muusikalembeline Sportland

Sportlandi Spotify kanal, mis lansseeriti koos kevadise treeningkampaaniaga, on aktiivne juba veebruari lõpust saadik ja sealt leiab tuntud sportlaste, treenerite, lauljate, DJ’de ja teiste mõjuisikute koostatud muusikaliste, mida pidevalt värskendatakse ja uuendatakse. Üks list koostati ka Sportlandi Facebooki jälgijate abiga, sest just nemad pakkusid muusikalisti välja oma lemmikud lood.

Spotify

“Spotify on nii globaalselt kui ka meie regioonis väga kiiresti arenev muusika kuulamise ja sotsiaalmeedia platvorm ning Sportland toetab üsna suurel määral muusika loomist ja muusikuid,” selgitab Sportland International Groupi turundusdirektor Henri Kruusel, miks otsustati endale populaarsesse muusika striimimise keskkonda kanal luua. “Pälvisime ka aasta muusikasõbralikeima ettevõtte tiitli ning läbi Spotify saame oma muusikalembust veelgi rohkem väljendada.”

Kui kanal koos treeningkampaaniaga loodi, võis sealt leida pigem treeningu motiveerimiseks mõeldud muusikaliste, nüüd aga on sinna kevadise ketsikampaania raames lisatud palju erinevaid stiile, mille hulgast saab iga muusikasõber oma lemmikud leida. “Listide eesmärk on pakkuda head kuulamist erinevate tegevuste taustaks ning kuna listid on tehtud meie mõjuisikute poolt, siis anname neile ka hea võimaluse ennast läbi selle väljendada,” räägib Henri.

Sandra
Sandra

Raju lemmikmuusika

Üheks ägedaks sportlaseks, kes on Sportlandi Spotify kanalis oma lemmikmuusikat jaganud, on Sandra Raju, kes püüab enda juhendatavate treeningute jaoks muusikat valides lähtuda põhimõttest, et “ka Metallica-mees peab oma laulu saama“ ehk siis ta püüab panna kokku palju erinevaid stiile erinevatest ajastutest. “Otse loomulikult peab muusika olema kaasakutsuv, aga soovin, et elamuse saaksid mitte ainult EDM ja tantsumuusika fännid, aga ka teised, kes kuulavaid muid stiile,” selgitab ta. “Sama põhimõtet järgisin ka Sportlandi playlist’i kokku pannes ja mulle tundub, et see õnnestus – minu arust tuli päris muhe värk.”

Sandra tunnistab, et tema muusika kuulamine sõltub suuresti sellest, mis meeleolus ja seisus ta hetkel on. “Näiteks hetkel kuulan Craig Pruessi “Devi Prayerit”, mis on meditatsioonimuusika, sest mul on tarvis keskenduda. 10 minutit tagasi kuulasin aga Childish Gambinot ja hommikul mängis ABBA,” räägib ta. “Ma olen enda arvates üsna laia musikaalse armastusampluaaga melomaan. Ja üks hobi muusikaga seoses on mul ka – kui leian loo, mis mulle hullult meeldib, siis ma kuulan seda korduvalt mitu päeva. See on päris äge tunne, kui tead laulu ja selles leiduvaid nüansse juba peast!”

Muusikal on treeneritöös Sandra sõnul väga oluline roll ning just see on kasvatanud ka tema huvi ja armastust muusika vastu. “Lisaks kõigele on mul nüüd juba tervelt aasta aega olnud Raadio 2 eetris oma trennimuusikasaade Raju Rütmid, kus panen kokku muusikalistid, mille järgi oleks hea ja mõnus trenni teha,” lisab naine. “Seega, muusika roll minu jaoks on üsna suur – natuke hobi, natuke töö, aga sealjuures 100% nauding.”

Muusika on käivitav jõud

GraceFiti treener Shalini Mody kuulab olenevalt tujust ja emotsioonist igapäevaselt väga erinevat muusikat. Tema trennides kõlab näiteks palju müstilist elektroonilist house muusikat, meditatsioonimuusikat ja India fusion muusikat. Muuseas, Indiasse ulatuvad ka Shalini enda juured.

Shalini
Shalini

Treeneriameti tõttu mängib muusika naise elus samuti väga olulist rolli. “Kuulan seda trenne ettevalmistades, töö taustaks ja alati ka trennides, sest poolte minu treeningute koreograafia on seotud muusikaga,” räägib treener. “Kuna olen ka tantsutaustaga, siis meeldib mulle väga pidudel tantsida. Muusika on minu jaoks üks suurimaid käivitavaid jõude ning seda nii eraelus kui ka tööalaselt. Olenemata aastaajast on just muusika olnud alati mu suurim inspiratsioon – esmalt tuleb muusika ja siis kavad.”

Oma Sportlandi Spotify listi valis Shalini mõned paremad palad, mida ta on oma trennides kasutanud ja mis on inimestele meeldinud. “Nende lugudega on olnud trennid väga hea flow’ga ja kõigil on olnud palju jõudu,” kutsub ta ka kõiki teisi oma muusikat avastama.

Shalini usub, et muusika annab inimesele jõudu ja inspiratsiooni. “Kasutan sageli trennides ka live-muusikat ja see elamus viib inimesed pilvedesse ning annab tunde, et ka mina suudan teha maailmas ägedaid asju. Ma väga loodan inimesi selle pisikuga nakatada,” kinnitab ta. “Näiteks hetkel on mu täielikud lemmikud Dj Black Coffee, Dj Mose ja The Hanuman Project. Viimased teevad mantraid ja kirtaneid, mis on täielikud südamelaulud!”

Sportlandi podcast

Lisaks Spotify kanalile lansseeris Sportland hiljuti põneva podcast’i, kus spordientusiastid Sandra Raju ja Kairi Killing räägivad inimestega, kes on Sportlandile omaselt “Be 1st” mentaliteediga, tehes kõike oma elus täiskäigul kartmata olla esimene. Olgu tegu sportlase, ettevõtja või muul moel maailmaparandajaga, eesmärk on sukelduda nende inimeste mõttemaailma, kes loovad uusi normaalsusi ja suudavad saavutada uskumatuid tulemusi.

Seega trenni minnes või niisama vabal ajal pane mängima mõni Sportland Eesti Spotify list või kuula inspireerivat podcast’i ning tunned, kuidas lisaenergia ja head mõtted sinuski võimust võtavad.

Tekst: Keilit Aedma

Fotod: Sportland /erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Frank Ervin: suve nautimiseks tuleb teha seda, mis meeldib

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus