Sportland Magazine 20 | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Magazine 20“

Sportland Magazine 20

Hea sõber, sel kevadel ilmus Spotland Magazine’i juubelinumber. Täpselt 20 ajakirja tagasi oli märgiline hetk, kui koostasime oma esimese numbri. Miks ja milleks, saad lähemalt lugeda allolevast loost.

„Sportland Magazine sündis samal põhjusel nagu Sportlandi kontseptsioongi – soovist tuua ülikvaliteetselt eestimaalasteni maailma spordi megabrändid. Brändid, mille tooteid kandes on võitnud olümpiamedaleid ja võidukarikaid ka Eesti sporditipud ja mida kannab sportlikku eluviisi harrastav eestimaalane oma igapäevatreeningul,“ ütleb esimese ajakirja avasõnas Sportland International Groupi kaasomanik ja üks ajakirja idee autoritest Are Altraja.

Sportland Magazine 20

Loominguline algus

Are Altraja kõrval kuulusid esimese ajakirja kolleegiumisse Sportland Eesti tegevjuht Gerd Kiili ja tolleaegne Sportland International Groupi turundusdirektor Tarmo Hõbe.

„Sportland Magazine oli üks esimesi elustiiliajakirju, mida andis välja Eesti turul tegutsev jaekaubandusettevõte. Kohalikult turult polnud näiteid võtta, inspiratsiooni tuli hankida teiste turgude ajakirjadest, aga ka ükski nendest polnud päris selline, nagu meie tahtsime teha. Nõnda hakkasimegi jalgratast leiutama,“ meenutab Tarmo. „Kõik asjaga seotud inimesed tegid läbi kõik protsessid alates idee ja kontseptsiooni kokkupanekust, maketi koostamisest, sisu ja küsimuste väljamõtlemisest, küljendamisest ja kujundamisest kuni trükispetsiifiliste detailideni välja. Protsess võttis üsna pikalt aega, aga oli inspireeriv ja laiendas silmaringi,“ lisab ta.

Sportland Magazine 20Kaanestaar Joel Lindpere

Esimese ajakirja kaanestaar oli tolle aja superstaar Joel Lindpere, kes just samal, 2010. aastal, oli siirdunud USA-sse Red Bullsi ridadesse. Sportland Magazine ei pidanud paljuks saata ajakirjanik üle lombi New Yorki, et teha jalkaässaga vahetu intervjuu. Joel Lindpere mäletab, et oli kohe kaanelooga päri. „Loomulikult olin nõus, tol ajal polnud sinna paremat kandidaati. Sportland on spordi, jalgpalli ja avaliku eluga seotud ja ka mina olen selles üks lüli olnud,“ arvab praegune JK Tallinna Kalev spordidirektor.

Esimest ajakirja meenutades tuleb ka ära märkida, et lisaks põhiajakirjale sisaldas see kahte eriväljaannet: Sportland Outdoor ja Sportland Extreme. Ajakirja ilmudes korraldati väga suurejooneline üritus, kuhu olid kutsustud kõik ajakirjaga seotud inimesed. Kõik said kingituseks tänuplaadi.

Sportland Magazine 20Parimatest parimad

Tarmo Hõbe usub, et ajakirja roll läbi aastate on olnud eriline. „Sportland turustab ja müüb ainult maailma parimaid brände ning nende brändide parimaid kollektsioone ja tooteid. Igal brändil, kollektsioonil ja tootel on igal hooajal oma erilised sõnumid, mida oli soov ja vajadus Sportlandi lõppkliendile mugavas ja atraktiivses vormis edasi anda. Sportland Magazine’iga tekkis selleks väga sobiv formaat. Sõnumid saavad ajakirjas kompaktselt koondatud ning globaalsed sõnumid on seotud kohalike sportlaste, artistide, ürituste ja muu olulise infoga. Kõik see moodustab väga unikaalse ja erilise terviku,“ lausub Tarmo.

Sisukas ja informatiivne

Gerd Kiili tunnistab, et ajakirja puhul on kõige suurem katsumus olnud selgitamine, et tegu ei ole ainult tootekataloogi ja reklaamiga, vaid väljaandega, mis sisaldab väga palju harivaid, inspireerivaid ja huvitavaid artikleid. „Paljud, kes on ajakirja lugenud, on kogenud vau-efekti ja tunnistanud, et nad ei kujutanud ette, kui sisukas see tegelikult on,“ ütleb ta.

Gerd ütleb veel, et ajakirjal on olnud väga suur tähtsus Sportlandi enda inimeste jaoks. „See on ka turundus n-ö sissepoole. Oleme oma töötajatest kirjutanud inspireerivaid lugusid ja kasutanud neid modellidena, seega annab ajakiri võimaluse ka Sportlandi inimesi esile tõsta,“ selgitab ta.

Alguses võetud suunda on ajakiri edasi kandnud kõikides oma numbrites, olles tänuväärne teejuht spordimaailmas, tuues lugejateni värskeid sõnumeid, inspireerivaid persoonilugusid, tutvustades uusimaid tehnoloogiaid tootearenduses, jagades soovitusi kireval trendimaastikul orienteerumiseks ning andes nõu põnevate treeningute avastamiseks.

Täname, et oled olnud meie lugeja!

Tekst ja fotod: Sportland Magazine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Talendikas korvpallitäht Henri Drell

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus