Surfihooajaks valmis | Sportland Magazine

Jaga „Surfihooajaks valmis“

Surfihooajaks valmis

Jane Aluve ja Kristiin Oja surfikoolist SurfTown on surfamisega tegelnud juba 2008. aastast ning räägivad alast, justkui oleks see sama lihtne ja iseenesestmõistetav nagu hammaste pesemine. Mõni põhitõde peab ju ometi olema? Või millal ja kuidas üldse valmistumisega alustada?

SurfTowni tüdrukute sõnul käib surfihooaeg õigupoolest aasta ringi. Talvel surfatakse lohega lumel. Kui lumi ära sulab, aga vette ei saa veel külma tõttu minna, võetakse ette surfireis. Eestis algab veehooaeg juba aprillis ja kestab oktoobri või novembrini. “Kes külma kardab, läheb ka sügisel reisile surfama,” selgitavad Jane ja Kristiin. “Seega on surfiga alustamiseks kogu aeg õige aeg ning valmistuda võib kas või talvel, alustades lumesurfi koolitustega.”

Hea vorm pole eeldus, vaid tulemus

Talvel saab ette valmistuda nii-öelda kuival maal, sedapuhku küll lumel. Veehooaja koolitused algavad rannas teooria õppimise, varustuse kokkupanemise ja väikese õppelohe lennutamisega. Ülejäänud harjutused jätkuvad juba suurema lohega ja vees.

Jane ja Kristiini väitel ei nõua lohesurf head füüsilist vormi ning sellega saavad hakkama kõik. “Võiks pigem öelda: surfiga saab vormi, sest vees või lumel liuelda on nii mõnus, et tunnid kaovad sportides kui minutid,” kinnitavad tüdrukud. Ilus rannavorm saavutatakse enesele märkamatult tuule ja veega hullates.

“Paljudele on jäänud ekslikult mulje, et lohe kinnihoidmiseks on vaja suuri muskleid,” imestavad neiud. Tegelikult on lohe kinnitatud trapetsi abil keha külge ja poom, millest kinni hoitakse, on lohe juhtimiseks. Jõudu ei ole seejuures vaja kasutada. Sestap sobib spordiala väga hästi ka naistele, sest lohet saab juhtida paari sõrmega. Hea füüsiline vorm on vajalik vaid võistlusspordis. Rajasõiduga tegelejad peavad olema vastupidavad, vabastiilis ehk trikkide tegemises võisteldakse 7 minuti pikkuste hiitidega, kus kasuks tulevad näiteks varasemad intervalltreeningud.

Koolitus algajaile

Mis on aga kõige olulisem surfamiseks valmistumise puhul? Jane ja Kristiin rõhutavad, et algajatel tuleb kindlasti läbida koolitus, kus muu hulgas õpitakse lohet turvaliselt käsitsema. Seda on soovitatav teha IKO (International Kiteboarding Association) litsentsiga instruktori käe all, mis tagab koolitusprogrammi kvaliteedi ja samuti saavad kõik kursuse läbinud sertifikaadi. Kui koolitus läbitud, tuleks soetada endale kvaliteetne ja turvaline varustus. Seejärel ootab aga ees nauditav surfielu, mis ei jäta korra juba surfi proovinut enam kunagi külmaks.

Tekst: Andra Nõlvak, Foto: Surftown

Kommentaarid

  1. Avo Virnas

    Lohega lumel?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tähistame suve!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus