Eva-Lotta Kiibus ja Henry Sildaru unistavad suurelt | Sportland Magazine

Jaga „Eva-Lotta Kiibus ja Henry Sildaru unistavad suurelt“

Eva-Lotta Kiibus ja Henry Sildaru unistavad suurelt

Viimasel hooajal meile palju rõõmu toonud iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus ja freestyle-suusataja Henry Sildaru võivad koroonapandeemia tõttu keeruliseks kujunenud spordiaastale tagasi vaadata suure uhkusega. Väike puhkus uisu- ja mäesaabastest on auga välja teenitud.

Unistused on noortel suured – mõlemad noorsportlased ihkavad võistelda olümpiamängudel. Eesti parimaks naisüksiksõitjaks tituleeritud Eva-Lotta teenis järgmisel aastal peetavatele Pekingi taliolümpiamängudele pileti välja märtsis Stockholmis toimunud iluuisutamise MMil. Henry märgib, et ka tema teeb esialgu väiksematele eesmärkidele keskendudes kõvasti tööd ja ühel hetkel võib unistus olümpiamängudele pääsemisest tõeks saada.

Just sammhaaval edasi liikumine ja käegakatsutavate sihtide seadmine on mõlema noore sportlase deviisiks. Veel ühendab neid äärmiselt suur meelekindlus ja armastus valitud spordiala vastu.

Eva-Lotta Kiibus
Foto: erakogu

Palju kordaminekuid pandeemia kiuste

Eva-Lotta on tänulik, et vaatamata osade laagrite tühistamisele sai ta jäähallis siiski tulemuslikult  treenida ja võib saavutustega igati rahule jääda. „Viimane hooaeg oli raske, aga täitsin siiski kõik pisemad ja suured eesmärgid. Hästi läks nii ISU Challenger seeria võistlustel kui GP-sarjas ning olulisim õnnestumine oli muidugi olümpiapileti saamine.” Just Pekingis edukalt esinemine saab olema uisuneiu järgmine suur siht.

Henryl oli treeningvõimaluste leidmisega kohati märksa keerulisem. „Lumele treenima saamine kujunes lausa omaette eesmärgiks. Oli väga keeruline prognoosida, mida suurte mäekeskustega riigid piirangute osas järgmisena otsustavad. Lisaks mõjutas pandeemia olukord oluliselt ka võistluste toimumist,“ räägib ta.

Suurima õnnestumisena nimetab noormees Venemaal Krasnojarskis peetud juunioride maailmameistrivõistlustel saavutatut, kus naeratuse tõid näole nii kõige kirkam medal rennisõidus kui ka pargisõidu kolmas ja Big Air hüpete lõppvõistlusel saadud kuues koht. „Kuna mitmed tugevad riigid nagu USA, Kanada, Uus-Meremaa, Prantsusmaa, Rootsi ja Norra oma sportlasi võistlustele ei saatnud, siis tundus siht kõikidel aladel finaali jõuda teostatav. Suurima lootuse panin rennisõidule, mis ka täitus, kuigi tipptegijate trikkidega samale tasemele jõudmisega läheb veel aega,“ lausub Henry.

Henry Sildaru
Henry Sildaru Instagram

„Stiili ja maandumisega tuleb veel tublisti tööd teha. Sellele keskendungi ja püüan leida võimaluse suvel mõne mäekeskuse liustikul treenimiseks, et uuel hooajal MK-etappidel punktide püüdmiseks vormis olla. Olümpiakohti on igal alal 32 ja eks tuleb mulgi teha plaanid just selliselt, et nende hulka jõudmine väga utoopiline poleks,“ lisab ta.

Edukad ka koolitöös

Mõlemad sportlased ootavad pikisilmi suve ning kooliaasta lõppu. Eva-Lotta kinnitab, et on iseseisva õppimisega kenasti toime tulnud. „Distantsõpe pole mulle erilisi raskusi valmistanud, kuigi gümnaasiumis omandatav materjal on kohati üsna keeruline ja pidev kodus olemine võib vahel motivatsiooni alla viia. Õnneks olen oma asjadega siiski hakkama saanud, seda suuresti tänu koolipere mõistvale suhtumisele ning toele,“ ütleb iluuisutaja.

Henry saab õppetükkide tegemisel vajadusel alati nõu nii isalt kui vanaisalt, distantsilt on tal haridust omandada tulnud üle poole käidud kooliteest. Sportlane ütleb, et mõnevõrra on õppimisega seotud protsess ja kommunikatsioon tänu pandeemiale oluliselt paranenud. Info, mida tuli varem klassikaaslastelt uurida, on nüüd põhjalikult kirjas e-kooli süsteemis.

Pikk vaheaeg tuleb tegus

Suve plaanib Henry treeningute välisel ajal võimalikult aktiivselt sisustada. „Mulle on ühtviisi armsaks saanud nii rattasõit, korv- ja jalgpall, aga ka sulgpall ning tennis. Sellesse nimekirja mahuvad veel golf, surfamine ja loomulikult ujumine. Valikut on,“ muigab ta.

Eva-Lotta loodab veidikeseks aja maha võtta, nautida perega koos olemist, puhata ning enne treeninglaagritesse oskusi lihvima suundumist võimalusel ka sõpradega midagi vahvat ette võtta.

Henry Sildaru
Foto: Liina Notta

Vaba aeg möödub ketsides

Kui uisud- ja mäesaapad nii-öelda pausile pannakse, siis esimesena sirutub mõlema noorsportlase käsi mugava ketsipaari järele. Eva-Lotta kombineerib neid võimalusel isegi pidulike riietega ning eelistab ketse pea alati kingadele.

Suure osa ajast üsna lumistes oludes viibiv Henry möönab, et talvesaapad jäävad enamasti nurka.

Kui spordineiu lemmikbrändiks on kujunenud Nike, siis suusaässal kaubamärgi osas kindel eelistus puudub. „Loomulikult peavad need mulle meeldima, kuid eelkõige on oluline mugavus,” ütleb Henry ja lisab lustlikult: „Uskumatul kombel võivad ka mäesaapad ühel hetkel päris mugavana tunduda, aga nende jalga saamine ja ära võtmine on omaette pikk protsess. Ketsid on selles suhtes asendamatud!“

Tekst: Marta Vasarik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Eskobros: oleme tuleviku filmitegijad!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus