Spordigurmaan Annika Tuisk: tahan saada head elamust | Sportland Magazine

Jaga „Spordigurmaan Annika Tuisk: tahan saada head elamust“

Spordigurmaan Annika Tuisk: tahan saada head elamust

Sportlandi brändijuht Annika Tuisk leiab alati aega, et väljas sporti teha. Kuna talle meeldib nii surfamine, purjetamine, suusatamine, uisutamine kui ka jooksmine, siis neist ühe jaoks on ikka sobivad olud.

Annika suhted spordiga on elu jooksul olnud erinevad. „Ma ei käinud lapsena üheski trennis, aga kuna elasin esmalt Hiiu staadioni lähedal ja hiljem Trummi tänaval, siis oli loogiline, et kogu tegevus toimus õues. Talvel suuskadel, kelkudel ja uiskudel, suvel rulluiskudel ja erinevaid mänge mängides,“ meenutab ta. Ka tema vanemad ja vanavanemad olid päris sportlikud. Annikal on hästi meeles, kuidas ilusa talveilmaga kolm põlvkonda suuski tõrvas, et pärast ühiselt metsa sõitma minna.

Kui Annika läks kunstikooli, võttis see päris suure osa tema ajast ja õues ringi jooksmine jäi tahaplaanile. Sport jõudis rohkem pilti uuesti siis, kui Annika üle kümne aasta tagasi Sportlandi tööle tuli. „Murdmaasuuskadele astusin jälle kümme aastat tagasi ja jooksmisega hakkasin tegelema samal ajal. Sportlandis lihtsalt on inimesed, kes sind motiveerivad. Meil on koos väga paljude erialade spetsialistid. Mida iganes sa teha tahad, leiad kollektiivist kellegi, kelle käest saab kõige paremat nõu. Alustades trennisoovitustest ja varustuse valimisest kuni toitumise ja taastumise küsimusteni välja,“ kiidab Annika.

Vesi meelitas sportima

Merel Annikale meeldib.
Merel Annikale meeldib.

Tema ise teab kõige rohkem veealade kohta. „Kui on küsimus purjetamise, surfi või SUP-i kohta, siis oskan nõu jagada või soovitada kedagi targemat, kelle poole pöörduda,“ ütleb ta. Veespordi poole on Annikat alati tõmmanud. Purjetamise ja surfiga tegeles ta tasapisi juba enne, kui Sportlandi jõudis. „Olen elu aeg purjetamise vastu huvi tundud, aga ei teadnud otseselt kedagi, kes sellega tegelenud oleks. See ala tundus kauge, kättesaamatu ja romantiline. Ühel hetkel aga muutus purjetamine võimalikuks tänu tuttavatele, kes merele kustusid. Hiljem soetasime kamba peale oma jahi, millega sõitma õppisime ja võistlema hakkasime,“ räägib ta. „Surfama õppisin omapäi, aga see oli suur viga, sest ise õppimine on väga pikaldane protsess. Alati tasub pöörduda mõne hea õpetaja poole. Surfamas käin peamiselt Eestis, sest siin on selleks ideaalsed ja mitmekesised tingimused. Igaüks saab valida oma võimetele vastava surfikoha,“ kiidab Annika. „Mõned korrad olen käinud ka surfireisil, aga seal on alati väike riskifaktor, sest ei saa kindel olla, kas kohapeal on piisavalt tuult või ei ole.“

Surf
Annika suurim armastus on surf.

Sportlandis igav ei hakka

Kuna vesi on Annika teema, siis on Sportlandis tema hoole all enamasti brändid, mis selle valdkonna tooteid pakuvad – Helly Hansen, Musto, Roxy ja Quiksilver. Lisaks 8488 Altitude, mis on tundud kvaliteetsete parkade ja jopede poolest. „Mulle meeldivad kõik brändid, millega töötan. Tootejuhina vastutan brändide toodete kogu elutsükli eest. Valin välja ja koostan kollektsioonid, tellin ära, panen kokku vajalikud materjalid turunduse ja kaupluste jaoks,“ kirjeldab ta oma tööd.

Ta on väga rahul, et Sportlandis ei hakka iialgi igav. „Olen varasematest töökohtadest lahkunud, sest on saabunud hetk, mil kõik on justkui tehtud ja töö on muutunud rutiiniks. Siin aga on kõik muutumises, nii meie brändid kui ka Sportland. Alati on äge alustada uut hooaega ja tutvuda uute kollektsioonidega. Hakkame juba aasta varem kollektsioonidega töötama, võrreldes sellega, millal need poodi jõuavad. Pilguheit tulevikku on väga lahe.“

Tõeline spordifänn

Sportlandis töötamise ajal on Annikast saanud veespordi kõrval talispordi- ja jooksusõber. „Kui lumi on maas, sõidan murdmaasuuskadega, kui on olnud piisavalt külmakraade, siis lähen uisutama. Vahel kasutan võimalust mäel suusatamas käia,“ räägib Annika. „Suusahooajal sõidan nädala sees Harkus või Pirital, aga nädalavahetusel tahan jõuda kaugemale loodusesse. Näiteks Kõrvemaale, kus on väga ilus loodus ja kaunid vaate või Jõulumäele, kus on alati rajad heas korras ja mõnusa profiiliga. Tööpäevadel sõidan kuni poolteist tundi, nädalavahetusel pisut kauem,“ ütleb ta.

Annikale meeldib end proovile panna ka suusaüritustel. „Olen käinud mitmel korral Kõrvemaal toimunud suusamaratonidel. Eelmisel aastal sõitsin Viru maratoni ja Tartu maratoni avatud rada. Võtan maratone nagu kiiremaid ja mahukamaid treeninguid,“ ütleb ta. „Minu jaoks on iga pikem distants suusarajal või jooksuvõistlusel väljakutse. Kui on võistlus, siis sõidan või jooksen kiiremini kui seda muidu teeks. Võistlusrajal teistega koos pingutan rohkem. Motiveerib see, et alati on rajal mõned sõbrad ja kolleegid, kellega end võrrelda,“ ütleb ta.

Kui eelmisel talvehooajal korraldas Sportland töötajate hulgas suusa-challenge’i, oli just tema see, kes suuskadel kõige rohkem kilomeetreid kogus.

Kõrvemaa
Koos kolleegidega Sportland Kõrvemaa Suusamaratonil.

Hingelt uisutaja

Annika tunnistab, et on hingelt tegelikult uisutaja. Sellepärast on ta seni suusatanud just uisustiilis, aga kui vähegi võimalik paneb alla matkauisud. „Mulle meeldib kergus ja kiirus, mis tekib nii uisusuuskadel kui ka matkauiskudel,“ ütleb ta.

Annika on läbinud ka mõned uisumaratonid, aga mitte palju, sest ilmaolude tõttu ei saagi neid igal hooajal korraldada. „Olen osalenud Mulgi uisumaratonil ja Haapsalu uisumaratonil ning iga kord ka medali saanud. Uisumaratonide distantsid jäävad 30 km kanti. Need on alati taktikalised sõidud, sest sa pead oskama grupis sõita. Mingil juhul ei tohiks üksi jääda, eriti vastutuules sõites, sest siis läheks väga keeruliseks,“ selgitab ta.

Alati on võimalus sporti teha

Kellegagi koos on alati lõbusam
Kellegagi koos on alati lõbusam.

Kui Annika tegeles peamiselt purjetamise ja surfamisega, siis ta ei jõudnud suvehooaega ära oodata. „Olin igal talvel norus, sest ootasin kevadet. Siis aga avastasin suusatamise, matkauiskudega uisutamise ja jooksmise. Enam ma ei igatse midagi taga, vaid kasutan olusid ja tingimusi, mis parasjagu on.“

Üldiselt tahab Annika sporti teha ainult õues, aga kolleegid meelitasid ta CrossFiti, kus ta on ühe aasta käinud ning tunneb, et sellest on suur kasu olnud, sest jõudu on juurde tulnud. „Mul on mõned head suusasõbrannad, kellega üksteist motiveerime, jagame raja infot ja sõidame ka koos. Surfis on samuti tore seltskond, kellega koos vee peal käia. Omapäi pole üldse nii lõbus ega turvaline,“ tunnistab ta, et ka seltskond on üks asi, mis sporti tegema innustab.

Sport on elamus

Annika saab alati sportimisest hea tunde, sest teeb selle nimel teadlikke valikud nii varustuse kui ka ilma osas. Seetõttu võibki teda lausa spordigurmaaniks nimetada. „Minu jaoks on oluline hästi ettevalmistatud suusk, sest siis on liikumine kerge ja mõnus. Esimesed suusasõidud tegin kunagi laenutusest võetud suuskadega ning mulle ei meeldinud. Kui sain oma esimesed head suusad, hakkasin sõitmist palju rohkem nautima. Sama kehtib jooksutossude ja surfivarustuse kohta – hea varustus annab suure eelise,“ sõnab Annika. Ta nimetab end ka harrastus meteoroloogiks. „Ma vaatan alati, mis ilm ja temperatuur väljas on. Kui on vaja, siis võin hommikul kell 6 ärgata, et oleks võimalik sõita kõval ja hooldatud rajal. Minu vaba aeg on nii väärtuslik, et ma ei saa viletsate asjadega või halbade tingimustega oma elamust rikkuda,“ ütleb ta.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Ksenja Gureeva / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Puhkust Käärikul tasub planeerida kohe!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus