Tule Kõrvemaale suusatama, jõulurajale seiklema või lihtsalt talverõõme nautima! | Sportland Magazine

Jaga „Tule Kõrvemaale suusatama, jõulurajale seiklema või lihtsalt talverõõme nautima!“

Tule Kõrvemaale suusatama, jõulurajale seiklema või lihtsalt talverõõme nautima!

Tänavune talv on imeliselt lumine ning saabus juba enne, kui keegi seda üldse ootama oskas hakata. Rõõmustavad nii suusatajad, kelgutajad kui ka need, kes armastavad talvistel radadel niisama seiklemas käia.

suusaradaSportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse üks talvine hitt on kahtlemata suusatamine, sest radade valik on suur ning need sobivad nii klassika- kui ka vabatehnika harrastajatele. Profiil on pigem kerge ja ohtlikke laskumisi pole. Samas on rajad vaheldusrikkad, sisaldades erinevaid tõuse ja laskumisi. Nõnda saab suusatada laugetel lõikudel, harjutada tõususammu ning ka paraja hooga mäest alla tuhiseda.

Igaüks saab valida sobiva pikkusega suusasõidu, sest olemas on 1,5 km, 3 km, 5 km, 19 km või 24 km rajad. Põhirajad on tähistatud nooltega, mis muudab suusatamise turvalisemaks ja välistab eksimise. 1,5 km rada on 1 km ulatuses valgustatud Änni teeni iga päev kuni kell 23. Nii saavad suusatama minna needki, kes valgel ajal rajale ei jõua.

Kui ei ole ekstreemseid ilmaolusid, siis on kõik Kõrvemaa rajad hooldatud ning igal ringil on sees ka klassikajälg. Kindlasti tasub pilk peal hoida keskuse veebilehel, kuhu rajameister sisestab iga päev värske rajainfo.

Suusalaenutus ja -hooldus

suusatajaKui endal suuski ei ole või kui pole võimalik oma varustust kaasa võtta, siis saab kõik vajaliku laenutada Kõrvemaa keskusest. Sobivad suusad antakse vastavalt kasutaja pikkusele ja kaalule ning valikus on nii uisu- kui ka klassikasuusad.

Klassikakomplekti kuuluvad Madshuse SKIN-suusad, mille pidamisala katab õhuke karvkate ning pidamismääret need ei vaja. Kes pole veel SKIN-suuski proovinud, siis nendel on Kõrvemaal hea võimalus seda teha.

Muidugi võib suusarajale minna alati isikliku varustusega, aga kui see vajab hooldust, siis selles osas saab samuti Kõrvemaalt abi, sest laenutuse hoones saab lasta hooldada ja määrida nii oma klassika- kui ka uisusuusad. Määrimise peamine eesmärk on tõsta suuskade libisemiskiirust ja klassikasuuskade puhul saavutada ka parem pidamine, kuid määrimine kaitseb ka suusapõhja kulumise eest. Korrapärane hooldus aga hoiab põhjad tervematena. Korralikult hooldatud ja määritud suusaga on ka sõidumõnu kordades suurem.

varustuse laenutus

Läheks suusamaratonile?

Kes otsib suusatamiseks lisamotivatsiooni, see võiks end kirja panna Sportland Kõrvemaa Suusamaratonile, mis toimub 22. jaanuaril. Traditsiooniliselt sõidetakse kõik distantsid vabastiilis, aga ka klassikalise stiili harrastajatele on rada olemas. Pikemate distantside eelistajad saavad minna 38 km rajale ning lühema sõiduviisi pooldajad võivad läbida 19 km. Noorte distants on 5 km pikkune, aga tegelikult on sinna oodatud igas vanuses inimesed. Näiteks need, kes alles suusatamisega tutvust teevad ja pikemat sõitu veel ette võtta ei soovi või need, kes tahavad lihtsalt teha suuskadel mõnusa matkasõidu. Kõige väiksemad suusatajad saavad osaleda lastesõitudel, mille pikkused on 400 m ja 1,5 km.

Kõrvemaa suusamaraton

Jõulurada

Kohe-kohe on aga käes jõulud, mil kõigil on rohkem vaba aega, et minna koos perega loodusesse. Kõrvemaal on ette valmistatud vahva jõulurada, mis on ideaalne võimalus koos lastega väike seiklus ette võtta.

Tegemist 4 km pikkuse talvise matkarajaga, kuhu on peidetud kuus orienteerumispunkti. Punktid tuleb üles otsida ning igas punktis peab vastama ühele küsimusele, mille teemaks on metsloomad. Kaardi juhistega saab peamaja kohvikust või keskuse laenutusest ning see on tasuta. Kõiki rada läbinud osalejaid ootab magus üllatus keskuse kohvikus. Lisaks sellele, et rajalt tulles on kogu pere mõnusalt rahmeldada saanud, on kõik ka mõne uue teadmise võrra targemad.

Rada saab läbida jalgsi, matkasuuskadega, tõukekelguga ja FAT-ratastega, mida saab Kõrvemaalt rentida. Kaasa võib võtta ka pere kõige väiksemad, sest rajal on võimalik liikuda ka lapsevankriga. Raja läbimiseks tuleks arvestada kuni 1,5 tundi.

jõulurada

Tule kindlasti

Kõrvemaale tasub tulla, sest niivõrd lumisel ajal on seal tõeline talve võlumaa. Lisaks suusatamisele ja jõuluraja läbimisele on võimalik minna matkale tõukekelgu, uiskude, räätsade, FAT-ratta või matkasuuskadega, lasta liugu kelgumäel või tuubinõlval või mängida discgolfi. Pärast aktiivset tegevust saab nautida saunamõnusid ja söögimajas keha kinnitada. Kõikide võimalustega saab lähemalt tutvuda keskuse veebilehel.

tuubirada

Uus tasusüsteem

Talvehooajal kehtib keskuses senise külastustasu asemel parkimistasu ehk varasema külastajapõhise 3 eurot/inimene asemel on nüüd 5 eurot/auto kohta. Seega jagage sõpradega sõiduvahendit ja lustite ühiselt soodsamalt. Pealegi on mitmekesi autoga liikuda keskkonnasõbralikum. Parkimise eest saab tasuda kohvikus, laenutuses ja ka mobiilselt PARGI.EE äpis. Parkimistasu maksmisega annab igaüks oma panuse kunstlume tootmisesse ja radade hooldusesse.

Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: Sportland / Reigo Teervalt / Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

MyFitnessi Studio X ühendab tõhusalt kardio- ja lihastreeningu

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus