Under Armour – spordimaailma revolutsionäär | Sportland Magazine

Jaga „Under Armour – spordimaailma revolutsionäär“

Under Armour – spordimaailma revolutsionäär

Kõik sai alguse ühest väga lihtsast plaanist luua veidi kvaliteetsem T-särk, mis toetaks keha ning oleks parema hingavusega, kui seni kasutusel olnud alternatiivid. Idee sündis pigem praktilisest vajadusest ning selle autoriks oli 23-aastane Marylandi ülikooli tudeng Kevin Plank.

Nutika noormehe suureks kireks oli ameerika jalgpall. Oma kooli meeskonna eest oli ta väljakul võitlemas kaptenina. Üks talumatumaid suure füüsilise pingutusega kaasnevaid kõrvalnähtusi oli tema jaoks higistamise tõttu läbimärjaks saanud puuvillaste särkide pidev vahetamine. See oli lihtsalt tüütu ja ebamugav. Plank oli veendumusel, et kuskil peab leiduma mingi parem lahendus ning asus teemaga süvitsi tegelema.

Egle Eller-Nabi
Under Armouri reklaamnägu Eestis – Egle Eller-Nabi

Tööstusharu revolutsioon

Aasta 1996 oli noore ameerika jalgpalluri jaoks märgilise tähendusega, sest jalgpalliväljakul koorunud revolutsioonilisest ideest sündis väikeettevõte, mis pööras peapeale kogu seni spordiriiete tootmisele keskendunud tööstusharu.

Planki firma sai nimeks Under Armour, mille esimeseks tooteks oli T-särk #0037, mis pani aluse hilisemale Under Armour HeatGear® seeriale. Särgi sünnile eelnes põhjalik uurimistöö sünteetiliste tekstiilide valdkonnas. Viimaks ilmavalgust näinud materjal oli konstrueeritud suure niiskusimavusega kiududest, tänu millele lahendas Plank enda jaoks selle siiani sportimisega kaasnenud kõige ebameeldivama probleemi. #0037 oli kerge, mugav, hingavast materjalist, hoidis keha kuivana ka ekstreemselt kuumades tingimustes sportides.

Pöördelised aastad: 1996-1998

Kevin Planki esimene kontor asus tema vanaema keldris Washingtonis. Särgid pakiruumis pidi ta sõitma pikki otsi mööda Ameerika idakallast, et oma uut suurepärast toodet tutvustada. Äri edenes ja 1996. aasta lõpuks teenis tema firma 17 000 dollarit kasumit.

1997. aastal tuli Under Armour turule ColdGear® materjaliga, millest valminud rõivad hoidsid sportlased soojad ja kuivana ka kõige külmemate temperatuuride juures. Järgmisena tutvustati AllSeasonGear® kaubamärki, mis sobitus kenasti kahe eelneva vahele.

Aasta hiljem avati ettevõte peakontor Baltimore’is, vanaema keldrist oli saanud ilus mälestus.

Tänaseks on Under Armouri sortimendis lai valik innovaatilisi tooteid, mis on spordisõpradele kättesaadavad üle kogu maailma.

Egle Eller-Nabi
Egle Eller-Nabi

Tulekul ka Eestisse

Under Armour on jõudmas ka Eesti turule ning on välja valinud juba ka kohaliku esindusnäo, kelleks on bikiinifitnessi kuninganna Egle Eller-Nabi. Egle ütleb, et Under Armour on kaubamärk tõelisele tegijale. “Ma ei pea silmas ainult tippsportlasi, vaid kasvõi inimesi kodulähedaselt jooksurajalt, kes püüdlevad iga päev parema iseenda poole. Neid püüdlusi ja treeningutulemusi toetab Under Armouri kvaliteet,” kinnitab Egle. “Näen, et nad panustavad esmajoones kvaliteeti. Nad ei lähtu nii väga moetrendidest ja värvidest, vaid keskenduvad sportlase tulemuse parandamisele. Under Armouri tooted näevad küll ka väga head välja, kuid töötavad eelkõige selle nimel, et sportlane saaks teha tõhusat trenni: et nahk saaks hingata ja et liigutada oleks mugav,” lisab ta.

Sportlandil on pakkumine!

Kui tahad olla seotud uue brändi Eesti ning kogu Baltikumi turule jõudmisega, siis vaata siia!

Tekst: Marta Vasarik

Fotod: Joosep Martinson

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Gertrud, Jana ja Brit Maria - jalgpallurid ja fotograafid

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus