Golfi mängima! | Sportland Magazine

Jaga „Golfi mängima!“

Golfi mängima!

Pärnu Bay Golf Links

Eesti uusim golfiväljak avati 2015. aasta sügisel Pärnumaal, 2 km kaugusel maakonnakeskusest. Tahkuranna metsade ja mere ääres asub Baltikumi värskeim, 18-rajaline links-tüüpi väljak. Lisaks on mängijatel võimalus treenida oma lähimänguoskusi spetsiaalsetel par-3 radadel ning harjutusalad on ideaalsed lähi- ja kauglöökide parandamiseks. Raja pikkus küündib 6200 meetrini. Väljaku kõrval modernses klubihoones asuvad saunad, riietusruumid, golfikauplus, lounge ning šotipärane restoran.

Tegemist on väga uue, kuid juba tunnustatud väljakuga – üks maailma suurimaid golfiajakirju GolfDigest on valinud väljaku oma TOP-i. Nii Erko Täht kui ka Mari Suursalu jagavad vaimustust ja mainivad, et tegemist on iga golfimängija unistusega. “Väljak on niivõrd vinge ja võrreldes teiste Eesti väljakutega teistmoodi. Kui sinna kinnisilmi kohale viia, ei usuks, et tegemist on Eestis asuva väljakuga,” ütleb Mari.

 

Saare Golf

Saaremaal Kuressaare linnusest ja kesklinnast jalutuskäigu kaugusel asub 18-rajaline championship’i tüüpi golfiväljak, millel on ka rahvusvaheliste turniiride korraldamise valmidus. Harjutusalal on driving range, kaks putting green’i ja kaks par-3 rada. Väljaku teeb kauniks maaliline vaade ümbritsevale maastikule. Kuna Saaremaal valitseb mereline kliima, pikeneb Kuressaares hooaeg ning väljak on tavaliselt mängitav novembrini, hilise talve puhul isegi kauem.

See on ainus golfiväljak Eestis, mis asub linnas, ning Mari Suursalu sõnul on tegemist kõige mugavama variandiga sidumaks omavahel golfi ja puhkamise. Spaad, hotellid, restoranid ja vaatamisväärsused on käe-jala juures. Erko Täht nimetab Saare Golfi üheks oma lemmikuks: “Keerukas ja väljakutseterohke, kuid alati parima kvaliteedi ja klienditeenindusega!”

 

Ozo Golf

Esimene täismõõtmeline golfiväljak Lätis asub 10 km kaugusel Riia kesklinnast. 18-rajalise väljaku pikkus on 6400 meetrit ning selle juurde kuuluvad 16 veetakistust ja 50 liivabunkrit. Ozo golfiklubis on võimalik rentida varustust ja golfiautot ning osa võtta kursustest. Külastajatele on kasutamiseks saunad ja riietusruumid ning avatud on ka restoran.

Väljak on üks tehnoloogiliselt moodsamaid Põhja-Euroopas ja pakub väljakutseid igal tasemel mängijale. Mari Suursalu soovitab kindlasti külastada: “Väljak on alati suurepärases korras ja sel on põnev taustalugu hokimängijast omaniku näol.”

 

Vilnius Grand Resort
20 minuti kaugusel Leedu pealinnast asub männimetsade keskel rahulik, ent luksuslik puhkepaik, mis imeilusa loodusega paneb kõiki endasse armuma. Grand Resortis on 18-rajaline väljak, mis oma kogupikkuselt ulatub 7600 meetrini. Tegemist on championship’i tüüpi väljakuga, kus arhitekt on kombineerinud omavahel Šotimaa ja Ameerika golfiväljakute elemendid. See künklik ja järverohke väljak pakub pinget igale mängijale algajatest edasijõudnuteni.

Lisaks golfile pakutakse Vilnius Grand Resortis külastajatele ööbimisvõimalust uhkes hotellis, kus saab nautida spaateenuseid ja kasutada jõusaali. Soovijatele korraldatakse ka rattamatku.

 

National Golf Resort

Leedu suuruselt teise linna Klaipeda lähedal Dange jõe orus on klassikaline 18-rajaline golfiväljak, mis valmistab mängijatele alati üllatusi. Väljakutseid tekitab jõgi, mis jagab väljaku kaheks. Väljakul on lisaks jõetakistusele arvukalt märgalasid ja liivabunkreid. Huvitavaks teeb National Golf Resorti see, et väljak on kujundatud Leedu kaardi järgi. Lisaks pakub väljakul silmailu juga, mis klubimaja juurest mööda mäge alla voolab.

Erko Täht ütleb, et National Golf Resort on väga rikkaliku profiiliga väljak, mis sobib nii väga heale mängijale kui ka algajale. “Eriti sõbralik perega puhkajatele, kuna läheduses asub imeilus Palanga kuurort.”

 

Tekst Anett Rannamets, Fotod Balti golfikeskused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Spordi asekantsler Tarvi Pürn

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus