Juba sel reedel hakkab jalgpalli EM! | Sportland Magazine

Jaga „Juba sel reedel hakkab jalgpalli EM!“

Juba sel reedel hakkab jalgpalli EM!

Reedel, 10. juunil peetakse selleaastase meeste jalgpalli Euroopa Meistrivõistluste esimene mäng võõrustaja Prantsusmaa ning Rumeenia võistkondade vahel.

Avamänguga saab alguse tõeline jalgpallifestival – laupäeval leiab aset juba kolm mängu. Omavahel võtavad mõõtu Albaania ja Šveits, Wales ja Slovakkia ning Inglismaa ja Venemaa.

Selleaastane EM pakub põnevust just seetõttu, et on väga keeruline ennustada, kes tiitli võita võiks. Paljud sooviksid pidada favoriidiks Saksamaad, kuid Saksamaa viimased sõprusmängud on näidanud, et ka nemad võivad libastuda – näiteks kaotati mai lõpus 3-1 Slovakkiale. Teiseks suurfavoriidiks peetakse tiitlikaitsjat Hispaaniat, kes 2012. aasta finaalis alistas 4:0 Itaalia rahvuskoondise. Hispaania on näidanud head minekut – näiteks võideti 2:0 tugevat Inglismaad, kuid kahtlust tekitavad kohustuslike võitude asemel saadud viigid. Näiteks mängiti märtsi lõpus 0:0 viiki Rumeeniaga ning 1:1 viiki Itaalia vastu. Samuti peetakse tugevaks Prantsusmaad, peamiselt just seetõttu, et nad on turniiri võõrustaja rollis ning saavad mängida kodupubliku toetusel. Kindlasti ei tasuks päris maha kanda ka eelmise EMi finalisti Itaaliat.

Peale nende tiimide on ka palju võistkondi, mis võivad üllatada, kui nende staarmängijad on piisavalt heas vormis, et neid vedada. Selliste tiimidena võib välja tuua näiteks Rootsi ja Zlatan Ibrahimovici, Walesi Gareth Bale’i vedamisel või Portugali võistkonna, mille staar Cristiano Ronaldo on ammu mõista andnud, et tema unistuseks on enda rahvusmeeskonnale au toomine ning just rahvusmeeskonna nimel endast kõik andmine. Cristiano Ronaldo on seejuures kõigide aegade Euroopa Meistrivõistluste sarjas enim löödud väravate rekordi omanik, nii et tegemist pole ainult jutumehega. Muide, Portugali koondis peab oma viimase ettevalmistusmängu EMiks kolmapäeval, 8. juunil Eesti koondise vastu.

Kõiki Euroopa Meistrivõistluste mänge kannab Eestis üle ERR. Avamäng reedel, 10. juunil kell 21:35 ETV-st.

Alagrupid:

Grupp A Albaania Prantsumaa Rumeenia Šveits
Grupp B Inglismaa Venemaa Slovakkia Wales
Grupp C Saksamaa Põhja-Iirimaa Poola Ukraina
Grupp D Horvaatia Tšehhi Hispaania Türgi
Grupp E Belgia Itaalia Iirimaa Rootsi
Grupp F Austria Ungari Island Portugal

Tekst: Jan-Matthias Mandri

Foto: Shutterstock

 

 

Kommentaarid

  1. lugeja

    Ootan juba jalka EM-i!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Balti turniir sai uue kontseptsiooni

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus