Premium liiga toob mehised mehed väljakule | Sportland Magazine

Jaga „Premium liiga toob mehised mehed väljakule“

Premium liiga toob mehised mehed väljakule

Premium liiga uut hooaega tutvustab sel aastal täiesti uue lähenemisega kampaania, mis esimeses ringis kannab nime „Mehiste meeste mäng“. See slogan iseloomustab seda, millistes klimaatilistes tingimustes me elame: kui tahame olla konkurentsis, siis tuleb jalgpalli mängida iga ilmaga, tahes tahtmata ka siis, kui klassikalises mõistes ei ole selleks mugav ilm. Eestlased on mujalt tulija jaoks ju niikuinii selles mõttes ekstreemne rahvas, et me käime jääaugus suplemas ja 100 kraadises saunas. Pole palju riike, kus selliseid asju tehakse. Kõike seda võeti EJL avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uibolehe sõnul arvesse ka kampaaniat ette valmistades. Illustreerimaks kõike piltlikult, on valminud ka efektne promoklipp, kus Vladimir Voskoboinikov demonstreerib jääaugus suplemist.

Särgid
Avaüritus peeti Rock Cafe’s, kus olid välja pandud ka kõikide meeskondade särgid.

Teisalt on “Mehiste meeste mäng” ka otsene viide sellele, et jalgpall on oma olemuselt ilma relvadeta võitlus linnade, klubide või riikide vahel – et olla selles võitluses gladiaatori rollis ja võidukalt lahkuda, pead olema piisavalt mehine.

Aga kes siis on need kümme kanget, kes tänavuses mehiste meeste võitluses platsile lähevad?

Viljandi, Pärnu ja Narva

Viljandi JK Tulevik on tänavu uus tulija. Viljandlasi juhendab endine Eesti koondise peatreener Aivar Lillevere. Möödunud hooajal suutsid nad 25-l järjestikusel mängul vähemalt ühe värava lüüa. Pika ajalooga klubi peamiseks eesmärgiks on tõestada end kõrgeimas liigas ning säilitada koht ka järgmiseks hooajaks.

Pärnu JK Vaprus on teine uus tulija, kes uuel hooajal hakkab asendama Premium liigas Pärnu linnameeskonda. Tegemist on Pärnumaa suurima spordiklubiga. Võistkonnal on tohutult palju kaasaelajaid, sest just Pärnus püstitati möödunud hooajal Premium liiga publikurekord. Pärnakate treener on endine jalgpallikoondise mängija Marko Lelov.

JK Narva Trans on üks nendest võistkondadest, kes on alates 1992. aastast Eesti meistriliigas mänginud ning ei ole kordagi välja langenud. Treener Adiam Kuziaevi käe all on JK Narva Trans püsinud Premium liigas stabiilselt nelja parima meeskonna seas.

Särk
Iga meeskonna esindaja pidi aja peale lahti pakkima jäätunud särgi.

Tammeka, Paide ja Sillamäe

Tartu JK Tammeka sai möödunud hooajal Premium liigas seitsmenda koha. Uuel hooajal juhendavad esindusmeeskonda koguni kaks treenerit – Mario Hansi ja Kaido Koppel. Algava hooaja peamine eesmärk on teha meeskonnaga sellist tööd, et võit mitte ühegi teise võistkonna vastu ei tuleks enam üllatusena. Mario Hansi usub, et Tammekate edu saavad tagada parem töökultuur ja kõrgem intentiivsus, kuid kõige suurem potentsiaal peitub mõttemalli muutuses.

Paide linnameeskond alustab Eesti jalgpalli kõrgeimal tasemel mängimist juba kaheksandat hooaega järjest. Klubi peetakse Järvamaa spordi lipulaevaks ning seal mängib jalgpalli ligi 400 poissi ja tüdrukut. Esindusmeeskonda juhendab Eesti koondise eest kaheksa väravat löönud Vjatšeslav Zahovaiko. Paide linnameeskonna tänavuse hooaja eelarve on 87 korda suurem kui oli nende debüüthooajal.

JK Sillamäe Kalev alustab 10. hooaega Premium liigas. Möödunud hooajal saadud viies koht ei paku võistkonnale rahuldust ja tänavuse aasta ambitsioonikas eesmärk on jõuda medalini. Meeskonda juhendab endine Leedu jalgpallur ja jalgpallitreener Algimantas Briaunys, kes on ise mänginud ka Eesti klubide ridades. Üheksa hooajaga on JK Sillamäe Kalev löönud 682 väravat.

Loosimine
Premium Liiga hooaja avaüritusel loositi ka Tipneri karikavõistluste veerandfinaalide paarid.

Flora ja Nõmme

Tallinna FC Flora on üks edukamaid võistkondi, kes on meistritiitli võitnud koguni kümnel korral. 2017. aasta hooaeg on klubil 25. järjestikune Eesti kõrgliigas. Möödunud aasta kulges tiitlikaitsjatel üle kivide ja kändude. Kuigi vahepealne võimas tagasitulek lubas klubil sekkuda veel ülipõnevasse tiitliheitlusesse, tabas otsustaval hetkel võistkonda taas vormikõvera langus ja jäädi suisa medalita. Uuel hooajal juhendab esindusmeeskonda jalgpallisõpradele tuttav Arnoldus Dick “Arno” Pijpers, kellega loodetakse taas edu saavutada.

Nõmme Kalju FC on üks vanimatest Eesti jalgpalliklubidest. Üheksa hooaja jooksul on klubi Premium liigas võitnud viis medalit, neist kõige kirkama 2012. aastal. Uuel hooajal jätkab Nõmme Kalju FC esindusmeeskonna treenerina Sergei Frantsev. Tihedas konkurentsis loodetakse taaskord poodiumikohani jõuda.

tiitlikaitsja
Tiitlit kaitseb FCI

Levadia ja FCI

Tallinna FC Levadia on Premium liigas olnud raskekaallane esimestest hooaegadest saadik. Klubil on ette näidata üheksa Eesti meistritiitlit, neli hõbe- ning kaks pronksmedalit. Treener Igor Prins tõdeb, et konkurents muutub aasta-aastalt tugevamaks ning mängijate tase ühtlustub. Meeskonnalt ootab Prins edukat esinemist erinevates sarjades.

FCI Tallinn alustab uut hooaega tiitlikaitsjatena. Meeskond alustas Premium liigas mängimist 2013. aastal ning on oma tulemusi aasta-aastalt parandanud. Täna mängib klubis üle 400 jalgpalluri. Esindusmeeskonna peatreener on Aleksandr Puštov, kelle juhendamisel loodetakse tiitlit kaitsta.

Avavile 3. märtsil

Aasta-aastalt muutub Premium liiga tasavägisemaks ja lihtsaid punkte ei ole loota kellelgi. Mängijate motivatsiooni tõstab seegi, et esimese ringi järel antakse kõige mehisemale mehele ehk parimale mängijale üle skulptuur, mille autori Tauno Kangro sõnul näitavad mehe mehisust tema teod ja saavutused.

Skulptor
Tauno Kangro

Mehiste meeste mänge on võimalik jälgida teleekraani vahendusel otsepildis. Mänge kannavad üle ETV, ETV2, Postimees, ERRi spordiportaal ning jalgpalliliidu portaalid jalgpall.ee ja premiumliiga.ee.

Premium liiga avavile antakse reedel, 3. märtsil, kui vastamisi lähevad Tartu JK Tammeka ja FCI Tallinn.

Tekst: Liisi Rist

Fotod: Jana Pipar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

M200 kelle jaoks?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus