Treeni targalt, jookseme koos | Sportland Magazine

Jaga „Treeni targalt, jookseme koos“

Treeni targalt, jookseme koos

Kõigil on õigus omada oma arvamust jooksutreeningute kohta. Või tegelikkuses kõige kohta. Ent mõni asi on siiski tõde, nagu näiteks fakt, et “me kõik oleme mõeldud jooksjateks.” Jah, ka Sina oled. Nike+ Run Club on jooksuklubi kõigile, nii algajale, harrastajale kui ka kogenud sportlasele, kelle eesmärgiks võib olla treenida teadlikult, joosta oma elu kiireim kilomeeter, pikim distants või lihtsalt lõbusalt, heas seltskonnas päev aktiivselt õhtusse saata. Kui Sa tundsidki end ära, siis ei jää muud üle kui tossupaelad kinni siduda, valida omale sobiv aeg ning tulla ühistreeningule!

Jooksutreeningutega alustamine on paljudele eneseületuseks, sest sisendatakse endale “ma ei jaksa joosta,sest ma ei ole jooksja.” NRC Estonia püüab seda levinud arusaama inimeste seas kaotada, kinnitades kõigile, et nii see tegelikult ei ole. Inimese loomuses on liikumine ja kui Sulle öeldaks, et liigu nüüd ühest kohast teise võimalikult kiiresti, siis Sa kindlasti teeksid seda just jooksusammul. Igaüks meist on mõeldud jooksma, kas Sulle see ka meeldib, on teine lugu. Siinkohal tulebki appi Nike jooksuklubi, et muuta Sinu jooksutreening võimalikult meeldivaks kogemuseks. Järjepidevuse aluseks ei ole üksnes head tulemused, ent ka need paranevad, vaid saadud emotsioon, mis peab olema nii tugev, et ka järgmisel nädalal Sind teleka eest metsarajale veab.

NRC Estonia treeningplaan jaguneb kahe nädala peale, mil selle aja jooksul toimub 6 treeningut. Treeningud toimuvad linnatänavatel või metsarajal, stardiga Tallinna kesklinnast ja Nõmmelt, ning 2 korda kuus ka Schnelli staadionil. Olgu Sinu eesmärgiks arendada kiirust, vallutada pikem kilometraaž või valmistada end ette esimeseks rahvajooksuks, siis kahtlemata leiad tunni, millel on just Sinu nimi peal.

Iganädalaselt on kolme tüüpi treeninguid, mistõttu iga jooksja leiab just endale meelepärase treeningu. Jooksudel on kindel eesmärk ning antud kombinatsioon ei ole lihtsalt selleks, et treeningkord kuidagi ära teha. Vaid selleks, et saada Sinu sportlikuim, tugevaim ning kiireim versioon üle finišijoome.

SPEED RUN. Need treeningud on mõeldud parandamaks treenija jooksutempot ning sellepärast tuuakse sisse kiiruse intervallid. Need võivad olla tunni jooksul üles ehitatud ühesuguse tempo, vahemaa ning taastusaja peale kui ka varieeruda, sõltuvalt konkreetsest treeningust. Kiiruse treeningud on pikad ning lühemad intervallid, fartlek, tempo- ja mäkkejooksud.

ENDURANCE ehk vastupidavus on iganädalane pikem jooks endale mugavas tempos. Sel on oluline osa igajooksja treeningplaanis, sest aitab nii füüsiliselt kui ka mentaalselt kohaneda suure kilometraažiga. Antud treeningutele lähenetakse progresseeruva jooksuna ehk alustatakse vaiksemalt ning lõpetatakse keskmisest tempost veidi kiiremini.

RECOVERY ehk taastusjooks on niisama oluline kui intensiivne treening. Siin ühendame lühema jooksu üldkehaliste harjutustega ning toome sisse Nike+ Training Clubi harjutusvara. Jõuharjutustega tugevdatakse nii üla- kui alakeha, oluline rõhk on ka kerelihaste treeningul, et parandada jooksuvormi ning arendada lihasvastupidavust.

Treeningute jooksuosaks jagunetakse sageli tempogruppidesse. Seda selleks, et pakkuda võimalikult erineva tasemega sportlastele* midagi. Igal NRC treeningul on olemas “coach” kui ka “pacerid”, kes juhendavad, abistavad ning motiveerivad jooksjaid oma võimete piire veidike nihutama, ent siiski osalejad on need, kes panevad jooksuklubi elama.

Iga treening on omaette kogemus, heade sõpradega kokkusaamine ja aktiivselt vaba aja veetmine, mis viib Sind oma eesmärkidele sammukese võrra lähemale. Nike+ Run Club ühendab jooksjaid, kes soovivad üksteisega jagada eesmärke, teadmisi, emotsioone ning mis peamine – inspiratsiooni ja motivatsiooni liikuda oma sihtide poole.

Kõik treeningud on TASUTA ja avatud kõigile huvilistele. Registreerimine ning lisainfo Nike+ Run Clubi tegemiste, treenerite ja jooksutreeningute kohta on leitaval Nike Running Estonia facebooki lehel!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Ingrid Puusta möllab merelainetel

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus